10 توصیه برای استفاده از اپیلیدی

شروع موضوع توسط sara_saeidi در ‏18/2/18 در انجمن رفع موهای زائد

 1. sara_saeidi

  sara_saeidi New Member

  [​IMG]

  برای اینکه
  اپیلیدی کردن شما حداکثر کارایی را داشته باشد، بهتر است به توصیه ‌های زیر توجه نمایید:


  1- دستگاه مناسبی انتخاب کنید:برای این کار می توانید تحقیق کنید کدام مارک کارکرد بهتری دارد و یا با دوستانی که قبلا از این وسیله استفاده کرده‌اند، مشورت نمایید.


  2- دستورالعمل استفاده از آن را بخوانید: هر چند با نگاه به دستگاه می ‌توان روش استفاده‌ آن را متوجه شد؛ اما سعی کنید حتما دستور استفاده از آن را مطالعه کنید. به‌ خصوص برای دستگاه‌ هایی که چند تیغه و عملکرد متفاوت دارند.


  3- یک منطقه را امتحان کنید: اگر برای اولین ‌بار از اپیلیدی استفاده می کنید، ابتدا قسمتی از بدن را که پوست ضخیم ‌تری دارد انتخاب کنید تا کم کم به درد عادت نمایید. سپس می توانید به قسمت ‌هایی که پوست نازک ‌تری دارند برسید.


  4- آرام انجام دهید: سریع دستگاه را روی پوستتان نکشید. آرام انجام دادن این کار باعث می شود دردتان کمتر شود. سعی کنید اپیلاتور را در فاصله مناسب و مایل روی پوست خود نگه‌ دارید.


  5- در زمان مناسب استفاده کنید: بهترین زمان استفاده عصرها است؛ چرا که در صورت التهاب یا خارش، تا صبح فردا از بین خواهد رفت.


  6- از مرطوب‌کننده استفاده نمایید: در پایان اپیلاسیون، از یک مرطوب‌ کننده ملایم بدون الکل استفاده کنید تا التهاب پوست برطرف شود و ایجاد حساسیت نکند.


  7- صبر کنید: از اصلاح مو هایی که کاملا در نیامده‌ اند، خودداری کنید؛ چرا که این مو ها به سختی با دستگاه کنده شده و باعث ایجاد زخم، فرو رفتن مو در پوست و یا التهاب خواهند شد.


  8- این وسیله شخصی است: به خاطر داشته باشید اپی ‌لیدی وسیله‌ ای شخصی است و نباید آن را با هیچ‌ کس، حتی نزدیک ‌ترین افراد خانواده، شریک شوید. بعد از استفاده نیز آن را با یک ماده ضد عفونی‌ کننده مانند الکل تمیز نمایید.


  9- استفاده از اپیلیدی بهتر است بعد از استحمام انجام گیرد: چرا که هم پوست مرطوب ‌تر است و هم روزنه‌ های پوست برای خروج مو ها آمادگی بهتری دارند.


  10- اپیلیدی باید استاندارد باشد: پوست در محل استفاده از آن کاملا کشیده شود.


  با رعایت این شرایط کمترین آسیب به پوست وارد شده و احتمال ایجاد حساسیت، قرمزی و همچنین فولیکولیت کاهش می‌ یابد.   
  Last edited by a moderator: ‏4/4/18

به اشتراک گذاشتن این صفحه