گل آرایی جشن عروسی

شروع موضوع توسط آناهید-ا در ‏20/1/16 در انجمن طراحی و برنامه ریزی جشن عروسی

 1. آناهید-ا

  آناهید-ا New Member

  زیبایی جشن های با شکوهی مانند عروسی ،نامزدی، عقدکنان،تشریفات مراسم های رسمی،سمینار ها و همایشات حتی مراسم ترحیم وابستگی شدیدی به گل و سلقه گل آرای مراسم دارد.انتخاب نوع گل، رنگ،چیدمان گل و ظروف مورد استفاده در گل آرایی مراسم نقش بسزایی در زیبایی و کیفیت مراسم دارد. شاید بتوان از گل به عنوان یکی از اصلی ترین ارکان برگزاری یک مراسم زیبا نام برد.

  گل آرایی یکی از نکات بسیار مهمی است که می تواند جشن عروسی شما را به فضایی رویایی یا رمانتیک تبدیل کند این در حالی است که کمی بی دقتی یا بی سلیقگی در انتخاب گل ها و آرایش آنها نیز بسیار به چشم خواهد آمد در اینجا چنداشتباهی را ممکن است ناخواسته در گل آرایی مجلس عروسی تان مرتکب شوید، بخوانید.

  تناسب حجم گل‌ها و فضای جشن را در نظر نمی‌گیرید!

  هنگام انتخاب مدل پایه‌های‌ گل باید به فضا یا میزی که گل روی آن قرار می‌گیرد دقت کنید مثلا انتخاب پایه‌های گل حجیم یا خیلی بلند برای جشنی که در یک فضای خاص مثل ویلای کنار دریا یا باغی با منظره‌‌ای خاص برگزار می شود، مناسب نیست چرا که پایه های گل جلوی دید مهمان ها را می گیرند.

  حرف طراح گل‌آرا را گوش نمی‌دهید!

  شما مجازید تمام آنچه در ذهن برای زیبایی فضای جشن در نظر گرفته‌اید را به طراح انتقال دهید اما باید در توافق با او کمی هم انعطاف‌پذیر باشید گاهی سفارشی که شما می‌دهید واقعا زیباست اما عملی نیست خصوصا اگر مدلی را از سایت‌های خارجی برداشته باشید.

  برای سفره عقد و سالن عروسی پایه‌های گل جدا سفارش می‌دهید!

  این‌که چندین پایه گل بزرگ را برای سفره عقد سفارش دهید و تمام فضای جشن را هم بخواهید با یک سری پایه گل جدید پر کنید اصلا عاقلانه نیست. زیرا مراسم عقد نهایت یک ساعت طول می‌کشد و این همه هزینه شما عملا هدر می‌‌رود.

  طراح گل‌آرا را در دقیقه 90 استخدام می‌کنید!

  گل‌آرا باید بتواند فضای جشن و تزیینات سالن را ببیند و هماهنگ با این عوامل در تهیه سفارش شما سلیقه به خرج دهد. به علاوه تهیه مقدمات سفارش شما زمان‌بر است و گل‌آرا گاهی لازم است گل‌های مورد نظر را از شهرها یا کشورهای دور سفارش دهد.

  اصرار می کنید که گل گران می‌خواهید!

  هرچه قدر هم که وضع مالی‌تان خوب است نباید برای پایه‌های گل تماما از گل‌های مرغوب و گران استفاده کنید. گل‌های ارزان فضای زیادی از پایه گل را می‌پوشانند و با گل‌های مرغوب و خاص تکمیل می‌شوند.

  خدمات گل آرایی شامل موارد زیر میباشد:

  · مشاوره جهت انتخاب گل در مراسم و تناسب رنگ با سرویس پذیرایی و هارمونی رنگ مراسم.

  · تهیه گل مورد نیاز مراسم

  · گل آرایی ورودی مراسم

  · گل آرایی محوطه مراسم (باغ و سالن)

  · گل آرایی میز میهمانان

  · گل آرایی میز شام

  · گل آرایی جایگاه عروس و داماد

  · گل آرایی سفره عقد

  · گل آرایی میز های VIP

  · تهیه لوازم مورد نیاز برای گل آرایی (ظروف،گلدان و...)

  گل آرایی در عروسی به چند مورد بستگی دارد که شامل : فصل برگزاری عروسی ، سلیقه عروس و داماد ، مواردی که برای گل آرایی در نظر داریم و در نهایت میزان هزینه و بودجه ای که برای گل آرایی عروسی خود در نظر گرفته اید .

  در مراسم های نامزدی هم معمولا در گل آرایی مراسم یا حتی فقط بعضی از قسمت ها ، در گل آرایی از رنگ های خاص که از رنگ لباس عروس و داماد الهام گرفته باشد نیز استفاده می کند .

  گل آرایی مراسم عقد و عروسی ، دسته گل عروس و ماشین عروس ، میز و ورودی ها ، مراسم ترحیم ،سمینار ، همایش ها و ... همه از خدمات تشریفات مهران در گل آرایی مراسم و مجالس هستند و تمامی تزئینات با گلهای تازه و طبیعی صورت میگیرد.

  گل آرایی مراسم عروسی از یک پکیج کلی شامل ، مسیر ورودی ، میز میهمانان ، جایگاه عروس و داماد و میز شام که با توجه به سلیقه شما و محیط از نظر رنگ بندی و نوع گل ،باید طراحی شود.
   
  Last edited by a moderator: ‏21/4/18

به اشتراک گذاشتن این صفحه