ماسک طبیعی برای پوست های چرب و خشک

شروع موضوع توسط ghatreh110 در ‏28/2/18 در انجمن انواع ماسک برای شادابی و جوانسازی پوست

 1. ghatreh110

  ghatreh110 New Member

  ماسک عسل طبیعی
  پوست تمیز در تماس با عسل طبیعی یا مخلوط های حاوی عسل از شادابی و لطافت خاصی برخوردار می شود. درهنر آرایش و زیبایی، مخلوط های مختلفی از عسل طبیعی را به نام ماسک( پوشش) عسل طبیعی به کار می برند.
  برای چهره های خسته و پف کرده مالیدن عسل طبیعی و میوه جات به چهره در حالی که آن را تمیز کرده باشد، به مدت بیست دقیقه و با استراحت بسیار مؤثر است.
  در یک فنجان یک تخم مرغ را بشکنید و به آن نصف قاشق چای خوری عسل طبیعی و یک قاشق غذاخوری شیر اضافه نموده و با چنگال خوب به هم بزنید تا کاملاً مخلوط شوند این مخلوط را روی صورت و گردن بمالید و ۱۵ دقیقه دراز بکشید سپس با آب گرم شسته و شستشو را با آب سرد تکرار نمایید به تدریج چین و چروک صورت محو خواهد شد و( به پشت دراز بکشید و صورتتان را با عسل طبیعی بپوشانید، فوراً احساس می کنید که پوست آن کشیده و سفت می شود.
  ماسک عسل طبیعی برای پوست های خشک
  فرمول زیر برای تهیه ی ماسک مخصوص پوست های خشک مناسبند:
  ۱٫ یک قاشق غذاخوری عسل طبیعی + یک عدد زرده تخم مرغ + یک قاشق غذاخوری آرد گندم، ذرت یا چاودار+ یک قاشق غذاخوری روغن زیتون.
  ۲٫ یک قاشق غذاخوری عسل طبیعی + یک قاشق غذاخوری ماست شیرین
  ۳٫ یک قاشق غذاخوری عسل طبیعی + یک قاشق غذاخوری خامه
  یادآوری۱: به تمام ماسک های فوق می توان یک قاشق غذاخوری آب هویج یا آب انواع میوه اضافه کرد.
  یادآوری۲: ترکیبات ماسک های فوق همه جنبه ی غذایی داشته و فسادپذیر بوده و باید فقط برای مصرف فوری تهیه شوند.
  چنانچه ماسک تهیه شده برای یک بار مالیدن به صورت اضافه آمد، هرگز به ذخیره کردن مازاد آن برای مصرف بعدی اقدام نکنید، بلکه مازاد مصرف صورت را به دور گردن بمالید. البته ماسک هایی که قرار است به مدت طولانی ذخیره شود، تحت شرایط خاص و استریل تهیه و بسته بندی می شوند.
   ماسک برای پوست های چرب
  فرمول زیر برای تهیه ی ماسک مخصوص پوست های چرب مناسبند:
  ۱٫ یک قاشق غذاخوری عسل طبیعی + یک قاشق غذاخوری آرد گندم، ذرت یا چاودار، سفیده یک عدد تخم مرغ + یک قاشق مربا خوری آب لیمو ترش.
  ۲٫ یک قاشق غذاخوری عسل طبیعی + سفیده ی یک عدد تخم مرغ.
  ۳٫ از اختلاط و به به هم زذن یک عدد موز نرم شده با یک قاشق مربا خوری عسل طبیعی، ماسک موز به دست می اید که می توان آن را به تمام نواحی صورت مالید و پس از ۳۰ دقیقه صورت را شستشو داد.
  ماسک عسل را کافی است به مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه روی چهره های خسته و متورم نهاد و نتیجه ی خوبی گرفت.
  طرز مصرف: مواد موجود در فرمول های فوق را باید مخلوط کنید و خوب به هم بزنید . سپس ماسک تهیه شده را با دست به تمام نواحی صورت ، دور گردن و با احتیاط به پشت پلک ها بمالید و سپس با مقداری ماساژ نواحی ماسک مالیده شده ، لایه ای از ماسک را روی تمام نقاط صورت بمالید. البته هیچ اشکالی ندارد که از این ماسک برای دور گردن، دست ها و دیگر نواحی بدن نیز استفاده شود. پس از ۱۵ تا ۲۰ دقیقه استراحت، ماسک عسل طبیعی را با آب بشویید یا حمام کنید.
   
  Last edited by a moderator: ‏11/4/18

به اشتراک گذاشتن این صفحه