لیپوماتیک

شروع موضوع توسط taraneh1991 در ‏23/10/16 در انجمن رژیم غذایی مناسب برای تناسب اندام

 1. taraneh1991

  taraneh1991 New Member

  آیا می دانید لیپوماتیک چیست؟

  لیپوماتیک مطمئن ترین وبی خطر ترین روش برای لاغری شکم ،پهلو،پشت و.... است، در واقع لیپوماتیک یا لیزر لیپولیز اینفراسونیک، حذف چربیهای بدن بوسیله لیزر است.


  در روش لیزر لیپولیزاینفراسونیک ، ابتدا اندام ناحیه موردنظر به صورت موضعی بی‌حس و سپس سوراخ‌های۱تا۲میلی‌متریروی پوست ایجاد می‌شود و یک میله باریک وارد قسمت زیرین پوست می‌شود. لیزر از طربق این فیبر به بافت موردنظر تابیده می‌شود .

  در اثر تابش اشعه لیزر ، چربی‌ها به صورت نیمه مایع درآمده که پس از آن می‌تواندبا فشار از بدن خارج شود.
  به طور متوسط هر جلسه لیپوماتیک۱تا۳ساعت طول می‌کشد.

  لیپوماتیک یک ماشین فشرده است که با کمک هوا کار میکند و به یک لوله متصل است که به طور اتوماتیک 360 درجه میچرخد.

  این لوله دارای یک حرکت لرزشی ثابت می باشد که به طور مؤثری سلول های چربی را بدون آسیب زدن به پوست و بافت هایدیگر خارج میکند.


  این دستگاه به راحتی قابل حمل میباشد که باعث میشود جراح راحت تر تمرکز کند و جراحی با دقت بیشتری انجام شود.

  در ابتدا در محل مورد نظر برای شروع عمل لیپوماتیک ، سوراخی به اندازه 2 الی 5 میلی متر ایجاد شده و از طریق سوراخهای ایجادشده کانولای دستگاه وارد بافت چربی ناحیه مورد نظر میشود وبا استفاده از میدانی از امواج اینفراسونیک (مادون صوت) بافت چربیناحیه موردعمل را از بین برده و همزمان جهت بی حسی موضعی واز بین بردن احتمال خون ریزیم حلول استاندارد رابه میان بافتچربی می فرستد. و در نهایت مخلوط این مایع بی حسی و چربی تخریب شده توسط امواج شده از همان سوراخ ایجاد شده خارج میگردد.


  سر کانولای دستگاه لیپوماتیک دارای سیستم ایمنی فعال می باشد که وقتی به بافت غیر چربی برخورد میکند ، دستگاه متوقفمیشود بنابراین خطر پارگی احشائی و یا امبولی ندارد و به دلیل عدم ایجاد حرارت در بافت چربی خطر سوختگی پوست ، نکروز پوستویا سوختگی محل ورود کانولا را ندارد.
   
  Last edited by a moderator: ‏18/4/18

به اشتراک گذاشتن این صفحه