رنگ موهای مناسب برای تابستان

شروع موضوع توسط behbod در ‏12/6/16 در انجمن رنگ مو

 1. behbod

  behbod New Member

  رنگ موهای مناسب برای تابستان

  یکی از بهترین راه‌های تغییر ظاهر در ابتدای شروع فصل تابستان، تغییر رنگ مو می‌باشد.همان‌طور که در زمستان رنگ موها به سمت طیف رنگ سرد تمایل پیدا می‌کند، در تابستان این رنگ‌ها به سمت طیف گرم می‌رود.البته معمولا انتخاب دقیق رنگ‌ها در سال‌های مختلف،تفاوت دارد. مثلا یک‌سال در تابستان رنگ‌های دودی بیشتر مد می‌شود و سال دیگر رنگ‌هایی از طیف زیتونی.

  علاوه بر اینکه چه رنگ مویی را انتخاب کرده‌ایم، نحوه رنگ‌کردن مو‌ها نیز اهمیت زیادی دارد؛ فرمول ترکیبی هرکدام به طور تقریبی در این مقاله شرح داده شده است، اما توصیه ‌ما این است که چون رنگ‌کردن مو با رنگ‌های روشن و به‌خصوص دکلره کردن کار دشواری است، ‌این کار را به آرایشگر ماهری بسپارید.


  بلوند روشن

  از رنگ موهای بسیار مناسب برای فصل تابستان رنگ بلوند یا همان روشن است. به‌خصوص برای خانم‌هایی که رنگ پوست سفیدی دارند.

  بلوند روشن چگونه به‌دست می‌آید؟

  رنگساژ بلوند دودی:باید موها را دکلره کنید، تا پایه 9 برسانید و بعد دوسوم از تیوپ رنگ C7 یا C6 (دودی بلوند تیره یا روشن) را با یک‌سوم از واریاسیون دودی مخلوط کنید و سپس با اکسیدان 6% و آب به موها بزنید.


  بلوند عسلی

  اگر قصد ندارید موهایتان را خیلی روشن کنید، می‌توانید سراغ رنگ‌های عسلی بروید که به‌عنوان بلوند تیره هم شناخته می‌شوند. بلوند عسلی برای بیشتر رنگ پوست‌ها مناسب است، به‌خصوص کسانی‌که رنگ پوست‌شان سرد است چون عسلیکمی گرما به صورت آنها می‌بخشد. همچنین اگر چشم‌ و پوستی روشن دارید این رنگ بسیار برای شما مناسب است. یادتان باشد اگر بخواهید رنگ موهای‌‌تان عسلی خوش‌رنگی دربیاید، باید موها را دکلره کنید تا رنگ به خوبی روی آن بنشیند.  بلوند عسلی چگونه به‌دست می‌آید؟

  عسلی گرم: باید موها را دکلره کنید، تا پایه 8 برسانید و بعد بلوند شکلاتی متوسط را با بلوند طلایی متوسط به اندازه مساوی و دوسانت بلوند متوسط مخلوط کرده و با اکسیدان شماره یک (اکسیدان 6%) به موها بزنید.


  قرمز پررنگ

  اگر بخواهید تنوع بیشتری به چهره‌تان بدهید، می‌توانید یکی دیگر از رنگ‌های مناسب فصل تابستان یعنی قرمز تیره را انتخاب کنید؛ رنگی که به هر حال به رنگ مسی بسیار نزدیک است. به این ترتیب بهتر است از رنگ موی پایه که آبی در آن ترکیب شده باشد استفاده کنید. البته یادتان باشد اگر پوستی روشن دارید که در آن کمی قرمزی وجود دارد، اصلا این رنگ‌ برای موهای شما مناسب نیست چون باعث قرمزی بیشتر صورت می‌شود و آن را ورم کرده و پرالتهاب نشان می‌دهد، اما اگر پوستی سبزه دارید که ته‌مایه آن کمی زردی دارد، رنگ‌های متمایل به قرمز می‌تواند به صورت‌تان زیبایی خاصی ببخشد به‌خصوص اگر سراغ لولایت یا های‌لایت این رنگ بروید. یادتان باشد قرمز از جمله رنگ‌هایی است که دوام چندانی ندارد. بنابراین تا جایی که ممکن است کمتر موهای‌تان را بشویید. بهترین حالت این است که هفته‌ای دوبار موهای‌تان را شست و شو دهید و نهایتا اگر موهایی خیلی چرب یا خیلی نازک دارید یک روز درمیان آنها را بشویید. بهتر است موهای‌تان را با آب ولرم آبکشی کنید و به هیچ وجه از آب داغ استفاده نکنید.


  قرمز پررنگ چگونه به‌دست می‌آید؟

  قرمز تیره: 10سانت بلوند قرمز تیره یعنی ‌RFیا R را با دو سانت واریاسیون قرمز مخلوط کرده و با اکسیدان یک یعنی شش درصد به موها بزنید.


  خرمایی رنگ

  خانم‌هایی که رنگ موی طبیعی خودشان تیره است، می‌توانند از رنگ موی خرمایی استفاده کنند، همچنین رنگ خرمایی برای خانم‌هایی که پوست سبزه یا گندمگون دارند و طرفدار سادگی هستند ایده‌آل می‌باشد. البته برای خرمایی توصیه ما این است که رنگ خرمایی را لابه‌لای موها بزنید و تمام مو را رنگ نکنید بلکه آن را هاشوری روی موها بزنید تا روشن و تیره شود؛ یادتان باشد که مهم‌ترین نکته این است که ریشه مو را اصلا رنگ نکنید تا موهای‌تان ضخیم نشان داده نشود و به صورت هاله‌های روشن و تیره درآید.


  رنگ خرمایی چگونه به‌دست می‌آید؟

  برای به‌دست آوردن رنگ خرمایی باید با توجه به طیف رنگی که می‌خواهید موهای‌تان داشته ‌باشد و رنگدانه‌های زیرین موهای‌تان، یک رنگ از بین پایه‌های چهار یا پنج یا حتی شش انتخاب کنید؛ اگر رنگدانه‌های زیرین موهای خودتان قرمز است، می‌توانید از گروه C یا M انتخاب کنید تا کمی قرمزی موها را بپوشاند.


  چند توصیه برای رنگ کردن موهای سفید:

  وقتی بیشتر مو سفید شده باشد هنگام رنگ کردن باید از جایی‌كه سفیدترین موها را دارد شروع كنید. رنگی را انتخاب نمایید كه یك درجه تیره‌تر از رنگ مورد نظرتان است چراکه به خاطر نبود رنگ در تارهای مو رنگی كه می‌گذارید روشن‌تر به نظر می‌رسد. اگر موهای سفید دارید و رشد آنها نسبتا زیاد است، استفاده از رنگ‌های روشن‌تر پیشنهاد می‌شود زیرا موهای سفید وقتی رشد كرده و با موهای رنگ كرده مخلوط می‌شوند كمتر مشخص می‌شوند.

  اگر موهای سفید شما خیلی زبر و در برابر رنگ مقاوم شده باشند، شاید لازم باشد كه قبل از رنگ كردن آنها را نرم كنید. به راهنمایی‌های سازندگان رنگ‌ها توجه كرده و همیشه قبل از گذاشتن رنگ، موهای‌تان را خشك کنید. رنگی كه روی موی خیس یا مرطوب گذاشته شود، رقیق می‌شود و نتیجه مطلوبی نخواهد داشت.

  معمولا موهای سفید حاشیه سر بسیار مقاوم‌ هستند، پس یادتان باشد برای رنگ کردن باید اول مو‌های این مناطق رنگ شوند و پس از اتمام رنگ نیز مجددا باید این نواحی رنگ شوند. همچنین احتمالا یك تن تیره‌تر باید به این ناحیه و موهایش زده ‌شود.


  رنگ موهای فانتزی:

  اگر بخواهید تنها یک‌بار در سال سراغ رنگ‌های فانتزی بروید بدون شک آن زمان تابستان است اما یادتان باشد اگر بخواهید از رنگ‌های فانتزی برای موهای‌تان استفاده کنید، باید چند نکته را مدنظر قرار دهید؛ اول اینکه باید موها کاملا سالم باشند چرا که اگر موهای شما خشک و آسیب دیده باشند، احتمالا رنگی مطابق میل شما به دست نخواهد آمد و مهم‌تر آنکه، رنگ‌های فانتزی، ماندگاری چندانی روی موها نخواهد داشت (این رنگ‌ها حتی روی موهای سالم نیز خیلی ماندگار نیستند.)

  از طرف دیگر برای چنین رنگ‌هایی باید اعتماد به نفس بالایی داشته ‌باشید که بتوانید گاهی نگاه‌های عجیب و غریب اطرافیان را قبول کنید. شاید بتوان گفت موهای با رنگ فانتزی مثل یک لباس پرزرق و برق است که توجه همه را به خود جلب می‌کند. البته توصیه ما این است که رنگ‌های فانتزی را به تمام مو نزنید بلکه هایلایت‌هایی در مو در بیاورد.


  رنگ موهای فانتزی چگونه به‌دست می‌آید؟

  رنگ‌های فانتزی بسیار متنوع هستند ولی نکته مشترک در میان تمام آنها این است که باید موها قبل از رنگ، دکلره شوند. در اینجا یک نمونه از ترکیب این رنگ‌ها را به شما معرفی می‌کنیم.


  نقره‌ای – یخی

  ده سانت بلوند نقره‌ای یعنی C9 با سه سانت واریاسیون نقره‌ای 0/220 و 3 سانت واریاسیون خاکستری مخلوط کرده و با اکسیدان شماره یک یعنی شش درصد به موها بزنید.


  رنگساژ‌های رنگ

  رنگ موی فانتزی مثلا بنفش یا واریاسیون همان رنگ (رنگ بنفش) را به نسبت قد مو تا نصف تیوپ رنگ با مقداری شامپو که برای شست‌وشوی سر همیشه استفاده می‌کردید، مخلوط کنید. از یکی، دو سانت پایین‌تر از ریشه، روی کل موها که البته تمیز و خیس هستند بکشید و مثل شست‌وشوی مو عمل کنید. رنگ باید به همه نقاط مو برسد. بعد از پانزده تا 20 دقیقه بشویید.
  منبع :نشریه بهبد
   
 2. asoonik

  asoonik New Member

  سلام، می خواستم بپرسم که رنگ موی بنفش رو بدون دکلره چجوری در بیارم؟
   

به اشتراک گذاشتن این صفحه