ایمنی در زمان استفاده از تردمیل

شروع موضوع توسط adelea در ‏14/8/17 در انجمن پیاده روی

 1. adelea

  adelea Member

  اگر بخواهیم یک وسیله ورزشی هوازی را مورد توجه قرار دهیم بی شک تردمیل بهترین انتخاب خواهد بود . این وسیله ورزشی همیشه در دسترس می باشد . به همین دلیل است که در بین کاربران خیلی پر طرفدار می باشد . این ابزار ورزشی پر طرفدار اگر در نگهداری و استفاده آن دقت لازم به عمل نیاید احتمال این را دارد تا مشکلاتی را به بار بیاورد . اگر نکات ایمنی را را مدنظر بگیرید و در هر دستگاه ورزشی نکات ایمنی رعایت شود . برخی از این تردمیل ها به صورتی طراحی شده اند ، که در زمان روشن شدن وزن کاربر تا حد تعریف شده دستگاه نرسد ، حرکت نمی کند .
  این مورد خیلی برای خانواده هایی که کودک دارند نکته مثبت و به سزایی است . زیرا نوعی قفل کودک و ایمنی محسوب می شود . داشتن دکمه های ایمنی بر روی تردمیل از نکته های مثبت تردمیل حساب می شود .
  وجود دکمه یا مگنت ایمنی بر روی تردمیل ها نیز از نکات مثبت تردمیل به حساب می آید که در صورتی که کاربر به صورت ناگهانی از دستگاه دور شود و برای آن اتفاقی بیفتد، به صورت خودکار دستگاه خاموش می شود.محل ایمن و ایمنی را در خانه پیدا کرده و تردمیلتان را در آنجا قرار دهید و استفاده کنید. در هنگام استفاده از تردمیل با سرعت مناسب بدوید. قبل از اینکه شروع به ورزش کنید، تردمیلتان را بر روی کنترل دستی قرار دهید.
  دقت شود که یک تردمیل خوب را انتخاب کنید . برای این کار باید وقت کافی و دقت لازم را خرج کنید . حتما در هنگام خرید به یاد داشته باشید از فرد فروشنده تمامی امکانات تردمیل و اطلاعات استفاده از آن تردمیل را به دقت بپرسید . اطلاعاتی نظیر روشن و خاموش کردن ، تنظیم سرعت و شیب و .... تا با آنها در همان زمان خرید آشنایی پیدا کنید و در هنگام استفاده در منزل دچار مشکل نشوید . در ابتدای ورزشتان با سرعت 3 تا 5 کیلومتر شروع به فعالیت کنید و با سرعت زیاد بدن خود را دچار مشکل و خطری نکنید.
  توصیه می شود در ابتدای کارتان دسته های تردمیل خود را بگیرید تا پاهایتان به دویدن عادت کند و هنگامی که مقداری سرعت خود را افزایش دادید ، میتوانید دسته های تردمیل را رها کرده و به راحتی به دویدن خود ادامه دهید . با هر درجه که سرعت تردمیلسرعت تردمیلتان را افزایش می دهید، ریتم راه رفتنتان را هماهنگ کنید تا با عادت کردن به این سرعت دچار مشکلی نشوید.
  یکی از نکاتی که خیلی از کاربران در هنگام استفاده از تردمیل با آن دچار مشکل می شوند گرم نکردن بدنشان است . باید به این نکته توجه داشته باشید که قبل از شروع ورزشتان مقداری بدن خود را گرم کنید تا بدن دچار مشکلات نشود . سعی کنید همیشه با برنامه پیش بروید . توجه لازم را داشته باشید . در زمان استفاده از تردمیل دقت فرمایید سرعت دستگاه ناگهانی بالا نرود . در هنگام افزایش سرعت دستگاهتان دقت کنید که این کار را یک درجه، یک درجه بالا ببرید.وقتی به کار با دستگاه تردمیل عادت کردید، تمرینات خود را شروع کنید و کم کم سرعتتان را بالا ببرید و بعد آن استراحتی خوبی داشته باشید. در هنگام ورزش کردن یک بطری آب و حوله کنار دستتان قرار بدهید.
  سعی کنید همیشه گیره ایمنی را به خود وصل نگه دارید تا در مواقع بروز مشکل بتواند به شما کاربران گرامی کمک کند . توصیه ای که در مواقع استفاده از تردمیل به شما می شود این است که در زمان شروع و پایان ورزش با تردمیل سعی کنید همیشه با سرعت کم کار خود را آغاز کنید . تا تعادلتان بهم نریزد و دچار مشکل نشوید و آسیبی نیز نبینید. اگر دویدن بر روی تردمیل برای شما سخت است، حتما سرعت خود را پایین بیاورید و بعد ورزشتان را آغاز کنید.
   
  Last edited by a moderator: ‏18/4/18
  simar و parniyan از این پست تشکر کرده اند.

به اشتراک گذاشتن این صفحه