مکمل ها و داروهای گیاهی موثر در درمان عفونت های مکرر واژن

درمان های گیاهی عفونت های مکرر واژن

میکروبیولوژیست معروف، آقای Gregor Reid معتقد است که همه خانمها باید بیشتر مراقب واژن خود باشند! تحقیقات این دانشمند نشان داده است که واژن مکان زندگی یکسری از میکروب های مخصوص دوستدار واژن است که اکوسیستم کوچک خود را دارا هستند. هرگونه عدم تعادلی که در تولید ظریف و حساس ترکیب لاکتیک اسید و هیدروژن پراکسید(که توسط این میکروبها انجام می شود) رخ دهد، می تواند منجر به مشکلی به نام واژینوز باکتریایی(عفونت باکتریایی واژن) شود.

این امر باعث اختلال در فلور میکروبی واژن می شود، اما ممکن است شما اصلا متوجه این تغییر نشوید، چون تقریبا نیمی از زنان مبتلا به  عفونت باکتریایی واژن متوجه هیچ علامتی نمی شوند.

فلور میکروبی واژن و باروری

اینکه عفونت باکتریایی واژن ممکن است نشانه ای نداشته باشد آیا  به این معنی است که نمی تواند مشکلی نیز ایجاد کند؟ پاسخ منفی است. عدم تعادل در فلور میکروبی واژن می تواند بر روی توان باردار شدن و باردار ماندن زنان تاثیر گذار باشد. عفونت و التهاب واژن در زنان؛ علل ایجاد و درمان

برطبق مطالعات آقای Reid، حتی التهاب با شدت پایین ناشی از واژینوز باکتریایی می تواند از بارور شدن تخمک جلوگیری کند، باعث سقط جنین خودبخودی شود و ریسک  زایمان زودرس را افزایش دهد.

اگر این مشکلات  از نظر شما به اندازه کافی حاد نیستند(که خیلی از کارشناسان اینها را جدی می دانند) باید بدانید که عفونت های باکتریایی واژن همچنین می توانند زنان را خیلی بیشتر مستعد ابتلا به  بیماریهای منتقله جنسی یا STDs  و ایدز سازند.

تعادل فلور میکروبی واژن از معده شما آغاز می شود!

باکتری ها و قارچ ها نمی توانند در یک اکوسیستم درونی سلامت (که قلیایی است) و با یک رژیم غذایی غنی از مواد غذایی ضد التهاب پیروز باشند. اگر شما روند تغذیه ای سالم را در پیش بگیرید، از محصولات حاوی مواد شیمیایی بپرهیزید و به ندرت از داروهای غیر ضروری استفاده کنید، در آنصورت است که به فلور میکروبی معده تان توجه کرده اید و با این توجه و مراقب از اکوسیستم واژن نیز محافظت نموده اید.

مصرف بی رویه آنتی بیوتیکها را متوقف کنید

فکر میکنید چند نفر از ما  بعد از مواجه شدن با این مشکلات آنتی بیوتیک و داروهای ضد قارچ استفاده کرده ایم و مشکلمان فقط برای مدت کوتاهی بهبود یافته و مجددا عود کرده است؟ یا حتی بدتر شده است، ما این آنتی بیوتیک ها را برای درمان عفونت باکتریایی واژن یا عفونت مجاری ادراری مصرف می کنیم و سپس با یک عفونت قارچی مواجه می شویم!

این روند یک  سیکل معیوب بوده و روشی نیست که بدن از طریق آن بتواند این عدم تعادل را درمان نماید.

وقتی شما به فلور میکروبی بدنتان بعنوان سیستمی که باید محافظت شود نگاه کنید، درمانهای دارویی مرسوم کاملا ارزش و اعتبار خود را از دست می دهند و در واقع  متوجه می شوید که آنها مشکل را  از طریق برهم زدن تعادل فلور میکروبی بدن، وخیم تر می سازند و جلوی توانایی طبیعی بدن در برقراری این تعادل را می گیرند. اینطور نیست که ما بتوانیم بطور واقعی از شر باکتری و قارچ ها خلاص شویم، چون مقدار زیادی از آنها در بدن و حتی در سطح پوست ما زندگی می کنند، ما باید باکتری های خوب و مفید برای بدنمان را تغذیه کنیم، در انصورت این باکتری های خوب  بر باکتری های بد پیروز خواهند شد.

در مشاوره هایی که در Floliving  به خانم ها ارائه می شود، غالبا به آنها توصیه می کنم که علاوه بر دنبال کردن رژیم غذایی مخصوص ما تغییراتی نیز در سبک زندگی خود ایجاد کنند، بخشی از این تغییر سبک زندگی به استفاده از درمانهای طبیعی بر می گردد، مخصوصا اگر از عفونت مجاری ادراری و عفونت های قارچی واژن رنج می برند، زیرا درمانهای آنتی بیوتیکی رایج نه تنها به فلور میکروبی بدن آسیب می زنند، بلکه به دلیل اینکه این داروها ریشه اصلی مشکل را حل نمی کنند، علائم آزار دهنده این عفونتها مدت کوتاهی بعد از قطع مصرف مجددا برمی گردند.

اگر شما هم در سالهای اخیر آنتی بیوتیکها و کرم های واژینال زیادی را برای این مشکلات استفاده کرده اید، به احتمال بسیار زیاد تعادل فلور میکروبی واژن و به دنبال آن فلور میکروبی دستگاه گوارش تان نیز به هم ریخته است.

در اینجا تعدادی از توصیه های درمانی طبیعی که شما را از شر درد، سوزش و خارش واژن رها می سازد و بعلاوه با فلور میکروبی واژن نیز سازگار است را ذکر می کنیم:

درمانهای عفونت باکتریایی واژن

  • کلروفیل مایع یا Liquid Chlorophyll : که درون بدن را قلیایی می سازد  و باعث تقویت سیستم ایمنی می شود. برای مطالعه بیشتر در مورد خواص کلروفیل و خرید این محصول اینجا کلیک کنید. 

کلروفیل مایع

  • مکمل پروبیوتیکی مخصوص خانم ها Jarrow Femdophilous : مطالعات کلینیکی نشان داده اند که این مکمل باعث احیای فلور میکروبی واژن می گردد. برای مطالعه بیشتر در مورد این مکمل و خرید این محصول اینجا کلیک کنید. 

مکمل پروبیوتیک

  • شیاف واژینال Vitanica Bacteria Arrest : دارای فرمولاسیون هومیوپاتیک  برای درمان عفونت باکتریایی واژن. برای مطالعه بیشتر  و خرید این محصول اینجا کلیک کنید.

شیاف واژینال هومیوپاتیک

درمانهای عفونت قارچی واژن

  • شیاف واژینال Vitanica Yeast Arrest : دارای فرمولاسیون هومیوپاتیک بوده و علائم عفونت های قارچی نظیر خارش و سوزش و ترشحات را تسکین داده و به محافظت از فلور میکروبی واژن کمک می کند. برای مطالعه بیشتر  و خرید این محصول اینجا کلیک کنید.

شیاف واژینال عفونت های قارچی

  • مکمل پروبیوتیکی مخصوص خانم ها Jarrow Femdophilous : مطالعات کلینیکی نشان داده اند که این مکمل باعث احیای فلور میکروبی واژن می گردد.برای مطالعه بیشتر در مورد این مکمل و خرید این محصول اینجا کلیک کنید. 

مکمل پروبیوتیک

 

درمانهای عفونت مجاری ادراری

  • کپسول یا پودر D-mannose
  • مکمل پروبیوتیکی مخصوص خانم ها Jarrow Femdophilous : مطالعات کلینیکی نشان داده اند که این مکمل باعث احیای فلور میکروبی واژن می گردد.
  • درمان با داروهای هومیوپاتیک برای عفونت مجاری ادراری بسیار موثر است. اگر بصورت مکرر به  عفونت های مجاری ادراری مبتلا می شوید حتما به یک پزشک هومیوپات مراجعه کنید.

نکات و توصیه های مهم

از شستشوی واژن خودداری کنید!

منظور از شستشوی واژن استفاده از دوش های واژینال و  دستمال مرطوب ها و صابون های مخصوص واژن است. با اینکه داروخانه ها پر است از این نوع محصولات ولی واقعیت این است که اینها بسیار آسیب زننده هستند. واژن طوری طراحی شده است که بطور کامل توانایی شستشو و پاکسازی خودش را دارد! نیازی نیست که برای پاکسازی واژن از هیچکدام از این محصولات استفاده کنید زیرا اینها باعث برهم زدن تعادل میکروبی واژن شده و شما را به یکی از عفونت های باکتریایی، قارچی و مجاری ادراری مبتلا می سازند.

 

واژن ارگانیک داشته باشید!

پدهای بهداشتی رایج( که سرشار از مواد شیمیایی مضر بوده و برای فلور میکروبی واژن اصلا خوب نیستند) مورد استفاده در دوران پریودی را با انواع پدهای بهداشتی ارگانیک که جنس شان 100 درصد نخ است جایگزین کنید. نمونه هایی از این پدهای بهداشتی( برندهایی نظیر natracare، Maxim و Hesta) را می توانید در اینجا ببینید و برای اطلاع از نحوه خرید اینجا کلیک کنید. 

پد بهداشتی ارگانیک و نخی

پدبهداشتی ارگانیک قابل شستشو

اغلب خارش، سوزش و التهابی که ما فکر می کنیم  بخش نرمالی در طول دوره پریود می باشد، در اصل به دلیل نوع  پدها یا تامپون هایی ست که هر ماه استفاده می کنیم. اینجا بخوانید که محصولات بهداشتی نظیر نوار بهداشتی و تامپون های رایج چطور می توانند به سلامت ما آسیب برسانند.

اثر انگشت فلور میکروبی واژن

تصور کنید که به عفونت مجاری ادراری یا عفونت قارچی واژن مبتلا شده اید و می توانید از پروبیوتیکی استفاده کنید که کاملا مخصوص شخص شما بوده و متناسب با فلور میکروبی واژن شما طراحی شده است و از این طریق باکتری های درستی وارد بدن شما شده و در فلور واژن قرار می گیرند. به نظر شما شبیه به معجزه نیست؟!

در حال حاضر خیر! اخیرا من در مورد این شرکت جدید خارق العاده که Sweet Peach Probiotics  نام دارد شنیده بودم. مدیر عامل و موسس این شرکت Audrey Hutchinson  روشی را ابداع کرده است که  تنها با آنالیز کردن نمونه گرفته شده از واژن آن فرد، پروبیوتیک های شخصی سازی شده برای واژن را تولید می کند. برای اطلاعات بیشتر در مورد این پروبیوتیک با ما در تماس باشید.

همیشه به یاد داشته باشید زمانیکه اطلاعات شما درباره اینکه بدن شما واقعا چگونه کار می کند، صحیح باشد، شما می توانید روشهای درمانی درستی انتخاب کنید که برای بدنتان موثر باشد.

 

منبع:  

www.floliving.com

مقالات مرتبط

آخرین اخبارو آمار لحظه ای کورونا ویروس 2020، تعداد تلفات و مبتلایان  آخرین اخبار و...
14 بهمن, 1398 - 16:27 292
ویروس پاپیلومای انسانی(HPV) شایع ترین ویروسی ست که از طریق رابطه جنسی در آمریکا منتقل شده و بیش...
24 اسفند, 1397 - 20:25 1،355
همانطور که می دانیم تست سالانه پاپ اسمیر به منظور چک کردن پاپیلوما ویروس انسانی یا HPV  و...
29 بهمن, 1397 - 20:41 1،180
ورزش نکردن اگر حافظه تان ضعیف است، اختلال کم توجهی-بیش فعالی در شما ممکن است مقصر اصلی...
8 مهر, 1397 - 14:51 1،607
ADHD یا Attention Deficit Hyperactivity Disorder  یا اختلال کم توجهی-بیش فعالی در دوران...
10 مرداد, 1397 - 06:57 2،044
داشتن رژیم غذایی سالم  مخصوصا در دوران بارداری، از بدیهیات است. همچنین، استفاده از ویتامین...
2 مرداد, 1397 - 09:02 1،295

دیدگاه تان را بیان نمایید