7 دروغی که ازدواج را به نابودی می کشاند

دروغهایی که ازدواج را به نابودی می کشلنند

تصور کنید که زوجی را که نامزد کرده اند چند هفته قبل از ازدواج شان ملاقات می کنید. می بینید که آنها با شور و هیجان از نحوه آشنایی شان و چگونگی عمیق شدن رابطه شان صحبت می کنند.

آنها با شور و هیجان از اینکه قرار است تا چند هفته دیگر ازدواج کنند و در آینده می خواهند چند فرزند داشته باشند صحبت می کنند. در ابتدا شما احساس می کنید که عشق فراوانی بین آن دو وجود دارد.

ولی با گذشت زمان می بینید که همان زوج دعوا و مشاجرات شان شروع می شود و حتی از همدیگر متنفر می شوند و ظرف چند سال حتی کارشان به طلاق می کشد.

آیا کسی را سراغ دارید که در همان ابتدای ازدواج از طلاق صحبت کند و یا حتی به آن فکر کند؟ قطعا چنین کسی را سراغ ندارید؛ ولی قطعا مطلع هستید که آمار طلاق در ایران بسیار زیاد و هشدار دهنده می باشد.

طلاق تبعات بسیار زیادی برای زوجی که از هم جدا می شوند، خانواده هایشان و فرزندان شان (اگر زوج بچه دار باشند) دارد.

جالب است بدانید که بزرگترین نکته مشترک در همه طلاق ها این است که اکثر این طلاق ها می تواسته اند اتفاق نیافتند. زوج ها باید این را ملکه ذهن و قلب شان کنند که سرچشمه همه رفتارهای غلط با دروغ آغاز می شود.

در فرهنگ ما یکسری باورهای غلط به شدت ترویج پیدا کرده است که باعث نابودی ازدواج می شود. در اینجا به 7 مورد از آنها اشاره خواهیم نمود. ضمنا می توانید مقالات اصول ازدواج موفق و 14 راهکار برای ازدواج شاد و موفق را مطالعه کنید.

1. مهمترین چیز در ازدواج خوشحالی و رضایت من است!

مهمترین چیز رضایت و خوشحالی من است!

بسیاری از افرادی که طلاق می گیرند جدایی شان را با این جمله توجیه می کنند که "من باید این کار را انجام می دادم چون در این رابطه احساس شادی و رضایت نمی کردم!"

اما باید بدانید که هدف از ازدواج تنها شادی طرفین نیست. زن و شوهر از طریق ازدواج شخصیت خود را نشان می دهند و صاحب فرزندانی می شوند که شخصیت آنها را منعکس می کنند.

قطعا هر ازدواجی همراه با سختی ها و نارضایتی هایی خواهد بود. در تمام ازداوج ها مشکلاتی به وجود می آید و در همه ازدواج ها باید با این مشکلات و سختی ها جنگید. با توکل بر خدا و مد نظر قرار دادن خوشنودی او و اولویت دادن به شادی و رضایت دو نفر به جای شادی فردی و خودخواهی می توانید از ازدواج تان لذت ببرید.

2. اگر من به هر دلیلی علاقه ام را نسبت به همسرم از دست دادم باید از او طلاق بگیرم!

دروغ دوم

از دست دادن عشق و علاقه در ازدواج یک تراژدی است. اما از دست دادن یک عشق انسانی می تواند پلی برای رسیدن به یک عشق الهی باشد. موقعی که عشق در ازدواج از بین می رود زن و شوهر به یکی از هیجان انگیزترین ماجراجویی های زندگی شان وارد می شوند و یاد می گیرند که چگونه با یک عشق الهی به یکدیگر عشق بورزند.

3. فساد اخلاقی من تاثیری بر روی ازدواجم ندارد!

دروغ سوم

بسیاری از افراد فکر می کنند که در خلوت و فضای شخصی خود می توانند فیلم های مستهجن را نگاه کنند و اینگونه کار خود را توجیه کنند که این کارها جزو علایق شخصی من هستند و نمی توانند روی ازدواج من تاثیری بگذارند.

اما باید بدانید که فساد جنسی یگانگی را در ازدواج از بین می برد. در اینجا باید این سوال را از خود بپرسید که آیا من حق دارم با اعضای بدن خود که جزو نعمت های خداوند هستند مرتکب چنین اعمالی بشوم.

در قرن 21 راه های زیادی برای ارتباط ایجاد روابط نامشروع به طور فیزیکی یا از طریق صفحات مجلات و یا از طریق فیلم ها و یا از طریق اینترنت و کامپیوتر و ... وجود دارد. ولی نکته مهم اینجاست که اگر شما انرژی عاطفی و جنسی خود را صرف شخص دیگری کنید دیگر انرژی، حوصله و توانی وجود نخواهد داشت که آن را صرف همسر خود کنید. افرادی که به صورت مستمر فیلم های مستهجن نگاه می کنند و یا توهمات و فانتزی های جنسی دارند خوشان را منزوی و افسرده می کنند.

4. گناه من و یا همسرم آنقدر بزرگ است که باید جدا شویم!

دروغ 4

حقیقیت اینست که هیچ مشکل و گرفتاری ای نیست که به دست پروردگار حل نشود و هیچ گناهی نیز نیست که با توبه توسط خداوند بخشیده نشود. پس همانگونه که خدا ما را می بخشد ما انسان ها نیز باید گناهان یکدیگر را ببخشیم. 

اما سوالی که پیش می آید اینست که آیا خداوند در مورد انحرافات جنسی اجازه جدایی را می دهد؟ جواب این سوال در صورتی که فرد پس از مدت زمان طولانی باز هم توبه نکند، بله خواهد بود. البته حتی در مورد انحرافات جنسی نیز شما باید سعی کنید که زندگی مشترک خود را نجات دهید و با در نظر گرفتن بخشش و لطف خداوند نسبت به بندگان اش شما هم باید سعی کنید که ببخشید. 

یکی از بزرگترین و زیباترین اعمال خیر اینست که فردی گناه جنسی همسرش را (در صورت توبه)بخشیده و به زندگی مشترک با او ادامه دهد.

5. من و همسرم با هم تفاهم نداریم!

من و همسرم تفاهم نداریم

اکثر زن و شوهرها در ابتدای ازدواج با هم تفاهم و سازگاری کاملی ندارند و این مسئله ناشی از این است که هیچ زن یا مرد کامل و بدون عیب و نقصی وجود ندارد. اگر شما از عیب و نقص همسر خود چشم پوشی کنید قطعا فضل و بخشش خداوند نیز شامل حال شما خواهد شد.

شما باید مهربانی، فروتنی و صبر را سرلوحه کار خود قرار دهید و به این توجه داشته باشید که نقاط ضعف همسر شما نه تنها مانعی بر سر راه زندگی شما نیست بلکه باعث رشد و تعالی معنوی شما نیز می شود.

اگر زوج ها بی هیچ قید و شرطی کم و کاستی های همسر خود را نپذیرند قطعا عشقی در کار نخواهد بود. البته من نمی خواهم بگویم که شما باید هر عیب و نقصی را نادیده گرفته و به زندگی تان ادامه دهید چون برخی از عیب ها قابل رفع می باشند ولی با مد نظر قرار دادن این موضوع که هیچ انسانی کامل نیست سعی کنید بسیاری از ضعف های همسر خود را بپذیرید.

6. جدایی به من و فرزندانم آسیبی وارد نمی کند!

جدایی به من و فرزندانم آسیبی وارد نمی کند

همواره جدایی و طلاق همراه با آسیب ها و عواقبی خواهد بود. من می شناسم فرزندانی را که بعد از جدایی پدر و مادرشان حتی تا 10 سال پس از جدایی نیز هنوز اثرات تلاق در زندگی شان کاملا مشهود بود. بسیاری از عواقب طلاق هرگز از بین نمی رود.

من شخصی را می شناسم که در 5 سالگی پدر و مادرش از هم جدا شدهاند و همین جدایی باعث شده است که این شخص در بزرگسالی دچار ترس از ازدواج و عدم اعتماد به جنس مخالف شود.

7. هیچ نقطه امیدی در ازدواج من وجود ندارد و این ازدواج به هیچ عنوان نمی تواند درست شود!

دروغ 7

این جمله یکی از مخرب ترین دروغ هایی است که شخص می تواند به خودش بگوید. تجربه مشاورین ازدواج نشان می دهد که در موارد بسیاری، ازدواج هایی که به ظاهر ادامه آنها کاملا غیر ممکن بوده است، به لطف خدا، کمک مشاور و موارد دیگر به ازدواج های پایدار و خوبی تبدیل شده اند. 

اگر شما فکر می کنید که هیچ نقطه امیدی در زندگی مشترک شما وجود ندارد قطعا به دلیل غافل شدن از خدا می باشد چون برای خداوند هیچ غیرممکنی وجود ندارد.

شما باید با دروغ هایی که در مورد ازدواج در جامعه رواج پیدا کرده است مبارزه کنید و همیشه این نکته را به خود یادآوری کنید که هیچ چیز برای خدا غیرممکن نیست. 

مقالات مرتبط

پرده بکارت ساختاری  آناتومیکی از دستگاه تناسلی ادراری در جنس مونث است. در اندام تناسلی...
26 ارديبهشت, 1395 - 04:31 11،929
این مقاله بر اساس تحقیقات علمی انجام شده نوشته شده و مقالات رفرنس در انتهای مقاله درج گردیده...
11 مرداد, 1394 - 06:40 168،843
ذهنیت زنان در مورد اندازه سینه خودشان با نظر مردان در مورد اندازه سینه آنها بسیار متفاوت است....
9 مرداد, 1394 - 09:40 40،978
در اینجا به چند نکته ضروری و علمی به نقل از متخصصان معروف دنیا در رابطه دانستنی های قبل از...
3 مرداد, 1394 - 04:43 9،416
بخش عمده ای از شادی یک زن در زندگی در ارتباط مستقیم با درک درست زن از شوهرش و متعهد کردن او به...
17 تير, 1394 - 08:40 5،096
ادامه داروهای گیاهی موثر بر درمان خارش و سوزش واژن را در اینجا بخوانید. برای مطالعه قسمت اول...
19 خرداد, 1394 - 09:45 89،137

دیدگاه تان را بیان نمایید