17 ورزش برتر برای کاهش وزن موثر

تمرینات ورزشی موثر برای کاهش وزن ، ضروری ترین بخش یک رژیم کاهش وزن سالم ودرست می باشد. و همانطور که رژیم غذایی سالم و درست در کاهش وزن  مهم و اساسی می باشد انجام حرکات ورزشی نیز به همان اندازه ضروری و مهم است. به همین خاطر انتخاب ورزش های موثر برای تحقق این امر ضروری به نظر می رسد. بهترین ورزشها شامل دو گروه عمده می شوند : ورزشهایی که باعث قوی شدن قلب و ششها می شوند و گروه دوم ورزش هایی هستند که باعث قوی شدن ماهیچه های بدن می گردند. در اینجا تعدادی از بهترین ورزشهایی که بعنوان ورزش های موثر در  کاهش وزن  وسوزاندن کالری اضافی شناخته و تایید شده اند؛آورده شده است:

1.ایروبیک

میزان کالری سوزی : 800 کالری در ساعت

بسیاری از ورزشهای موثر در کاهش وزن به نوعی با ایروبیک همراه هستند .حرکات ایروبیک باعث اصلاح و قوی تر شدن عضلات پاها ، رانها و باسن می شود ( مناطقی که خانم ها اغلب در این نواحی دارای چربی اضافی می باشند). این ورزش را یک ساعت در روز انجام دهید و مطمئن باشید تاثیر آن را در طول 2 هفته خواهید دید.

 

 

 

 

 

 

2.دوچرخه سواری

میزان کالری سوزی: 500 تا 1000 کالری در ساعت

دوچرخه سواری یک ورزشکالری سوزبسیار مناسب می باشد ( البته به سرعت شما در حین دوچرخه سواری بستگی دارد) و علاوه بر این تفریح بسیار لذت بخشی محسوب می شود و انجام آن بسیار ساده می باشد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. شنا

میزان کالری سوزی : 800 کالری در ساعت

شنابه طور قطع یکی از بهترین ورزشها برای کاهش وزن می باشد.شنا کردن و بالا و پایین رفتن در آب استخر به مدت یک ساعتباعث سوزاندن 800 کالریشده و تقریبا همه عضلات بدن را متناسب می کند.سعی کنید در پایان به مدت نیم ساعت از جکوزی هم استفاده کنید.

 

 

 

 

 

 

4. بدمینتون

میزان کالری سوزی: 800 کالری در ساعت

دویدن به اطراف و جنب و جوش زیادی که این ورزش دارد آن را به یک ورزش موثر برای تقویت قلب تبدیل کرده است و همچنین ا ین ورزش باعث قویو متناسب شدن عضلات پاها و ران می شود.

علاوه بر تاثیر مثبت این ورزش در کاهش وزن ، می توان به جمعی بودن این ورزش اشاره کرد که باعث می شود علاوه بر ورزش لحظات خوشی را با دوستان خود سپری کنید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5.ترد میل(Treadmill)

میزان کالری سوزی:600 کالری در ساعت

دویدن بر روی این ماشین باعث قوی شدن قلب وششها شده و همچنین به قوی شدن عضلات بدن و کوچک شدن شکم کمک قابل توجهی می کند.شما می توانید همراه با این ورزش به موسیقی مورد علاقه خود گوش فرا داده و یا برنامه تلویزیونی مورد علاقه خودرا تماشا کنید تا سرگرم شده و متوجه گذر زمان نشوید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6. پیاده روی

میزان کالری سوزی: 360 کالری در ساعت

می توان گفت پیاده روی تند یک ورزش موثر در تقویت قلب و ششها بوده و علاوه بر این به قوی و متناسب شدن پاها ،کوچک شدن شکمو رانها کمک می کند.به منظور سوزاندن مقادیر بیشتری از کالری می توانید دویدن سریع در یک مسافت کوتاه، پیاده روی در تپه هایا پیاده روی در سربالایی را نیز امتحان کنید.اگر دویدن و پیاده روی برایتان سخت است از یک برنامه تمرینی تدریجی برای پیاده روی استفاده کنید.

 

 

 

 

 

 

 

7. رقصیدن

میزان کالری سوزی: 600 تا 800کالری در ساعت

رقصیدن علاوه بر اینکه یکی از برترین ورزش ها در کاهش وزن می باشد همچنین یکی از بزرگترین فعالیتهای سرگرم کننده و فرح بخش در نزد زنان محسوب می شود.علاوه بر تاثیر کالری سوزی ، رقص فعالیت آرامبخش و برطرف کننده استرس می باشد. همواره این ورزش فرحبخش را ادامه دهید و روزانه حداقل یک ساعت برقصید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8. یوگا

میزان کالری سوزی: 180 کالری در ساعت

ورزشهای کششی مثل یوگا برای جسم و روح ما بسیار مفید می باشند و همچنین ورزش موثری در کاهش وزن نیز محسوب می شوند.این نکته حائز اهمیت است که یوگا بهبود قابل توجهی را در قدرت و انعطاف پذیری عضلات بدن ایجاد کرده به علاوه اینکه باعث کاهش درد کمر می شود و همه اینها با سوزاندن 180 کالری ( حتی بیشتر در حرکات پیشرفته) در یک ساعت همراه می باشد.

 

 

 

 

 

 

 

9. کوهنوردی

میزان کالری سوزی: 350 کالری در ساعت

کوهنوردی ، همراه با یک پیاده روی آرام انرژی معادل 350 کالری را در یک ساعت می سوزاند و این فرصت را به شما می دهد تا لحظات خوبی را در طبیعت زیبا سپری کردهو از هوای پاک کوهستان لذت ببرید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10. تمیز کردن خانه

میزان کالری سوزی: 200 کالری در ساعت

وقتی صحبت از عملکرد چند تکلیفی(Multitasking) به میان می آیدشما می توانیدهمزمان با نظافت و مرتب نمودن منزل خود کالری نیز بسوزانید! جارو برقی خودرا روشن کنید و دست به کار شوید،  اگر از جارو کردن خسته شدید ، آهنگ مورد علاقه خودرا بگذارید و همراه با جارو کردن برقصید! شما انرژی معادل 200 کالری را در یک ساعت خواهید سوزاند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11. باغبانی وتمیز کردن حیاط

میزان کالری سوزی: 350 کالری در ساعت

سوزاندن کالری می تواند بهانه دیگری باشد تا لحظات خود را در باغ یا حیاط خانه تان سپری کنید. وجین کردن علفهای هرز، مراقبت کردن از بوته های گوجه فرنگی، جمع آوری برگهای پوسیده و جارو کردن علفهای وجین شده، انرژی در حدود 250 کالری را در یک ساعت خواهد سوزاند! به یاد داشته باشید که در حین فعالیت در باغ یا باغچه ، مراقب پوستتان باشید و خود را در برابر تابش آفتاب محافظت کنید( کرم های ضد آفتاب و کلاه سایه بان مناسب) و به مقدار کافی آب بنوشید.

 

 

 

 

 

 

 

 

12. اسکی

میزان کالری سوزی:300 تا 800 کالری در ساعت

بسیاری از ورزش هایی که نام بردیم برای هر دو فصل تابستان و زمستان مناسب هستند اما اسکی ، یک ورزش زمستانی مفرح است که می تواند در عین حال مقادیر قابل توجهی از کالری را در شما بسوزاند وباعث کاهش وزن شود. البته میزان کالری که در هر ساعت سوزانده می شود به وزن شما و سرعت اسکی کردن بستگی دارد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

13.بدنسازی یا تناسب اندام

میزان کالری سوزی: 200 کالری در ساعت

تناسب اندام نیز می تواند به عنوان یکی از ورزش های موثر در کاهش وزن در برنامه ورزشی شما قرار گیرد، اگر شما بتوانید 1 ساعت تمرین کنید انرژی در حدود 200 کالری را خواهید سوزاند، واین در حالی است که بسیاری از مربیان تناسب اندام تمرینی به مدت 35 تا 40 دقیقه در یک روز و سه بار در هفته را توصیه می کنند.


 

 

 

 

 

 

 

14.فوتبال

میزان کالری سوزی: 400 کالری در ساعت

دویدن دور زمین فوتبال با دوستان یا بازی کردن همراه بچه ها با یک توپ فوتبال یک روش عالی برای سوزاندن انرژی و کاهش وزن می باشد! و لحظات شاد و مفرحی را برای شما رقم می زند.


 

 

 

 

 

 

 

 

15.دویدن

میزان کالری سوزی: 550 کالری در ساعت

دویدن تند و آهسته برای بدن ما بسیار سودمندمی باشند. جدا از اینکه باعث سوزاندن انرژی و کاهش وزن می شوند ، باعث افزایش تمرکزنیز خواهند شد.شما می توانید فارغ از همه نگرانی ها و استرس های محیط کار یا شلوغی باشگاه ، یک ساعت را به خود اختصاص داده و به بر نامه ها و تصمیم گیری های خود همراه با دویدن فکر کنید، مطمئن باشید بهترین تصمیمات را خواهید گرفت.

 

 

 

 

 

 

 

16.اسب سواری

میزان کالری سوزی: 200 تا 600 کالری در ساعت

شاید اسب سواری در میان سایر ورزش هایی که نام بردیم به آسانی قابل دسترس همه نباشد، اما سوارکاری حتی هفته ای یک بار یکی از بهترین راهها برای کاهش وزن و تناسب اندام به شمار می رود در عین حال که شما می توانید ساعاتی از طبیعت سالم و زیبا لذت ببرید.اگر نگاهی از بالا به این ورزش بیندازیم ، مشاهده می کنیم که اسب سواری ورزش بسیار فوق العاده ای است و باعث قوی و متناسب شدن عضلات باسن، شکم و رانها می شود و انرژی در حدود 200 تا 600 کالری را می سوزاند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

17. قایق سواری

میزان کالری سوزی:500 تا 600 کالری در ساعت

قایق سواری بهترین راه برای قوی و متناسب کردن دستها می باشد و نیز ورزشی بسیار مفرح و شاد می باشد.اگر در نزدیکی محل سکونت خود امکان قایق سواری دارید حتما این ورزش را امتحان کنید واگر این امکان برایتان وجود ندارد می توانید از دستگاه قایق در باشگاههای بدنسازی استفاده کنید.

 

 

 

مقالات مرتبط

جراحی بای پس معده اندازه معده را کوچک کرده و فرد دیگر نمی تواند به اندازه قبل غذا مصرف کند....
10 خرداد, 1397 - 19:54 999
سندرم دامپینگ عارضه شایعی ست که بعد از جراحی بای پس معده ایجاد می شود. این سندرم شامل گروهی از...
10 خرداد, 1397 - 19:30 735
آیا شما جراحی معده برداری آستینی را بعنوان راهی برای کاهش وزن درنظر گرفته اید؟ آیا بعد از سالها...
8 خرداد, 1397 - 12:43 730
چه افرادی کاندید خوبی برای جراحی کاهش وزن هستند؟ بزرگسالانی که اضافه وزن دارند،...
6 خرداد, 1397 - 10:22 732
ماساژ، به سخن ساده، برانگیختن عضلات بدن به کمک دست است که به ریلکس شدن عضلات و تقویت عملکرد...
1 آبان, 1395 - 18:19 4،763
بر طبق نظر متخصصان، سمیت زدایی فرایندی مشابه با خانه تکانی است که بدن را از حالت افسردگی بیرون...
29 مهر, 1395 - 18:06 6،625

دیدگاه تان را بیان نمایید