10 کشور امن آسیا برای مسافرت و جهانگردی زنان

ده کشور امن آسیا برای مسافرت انفرادی بانوان

این روزها، که زنان در کنار مردان و حتی در بعضی موارد، پیش‌گام پیشرفت و بهبود جریانات اقتصادی و سیاسی جهان ایستاده‌اند، تفریحاتِ زنانه نیز در کنار رشته‌های ورزشی و تفریحات مردانه، فصلی جداگانه را به خودشان اختصاص داده‌اند.

یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های سفر برای انسان، تامین امنیت در طول سفر است. یکی از دلایلی هم که افراد به صورت جمعی سفر می‌کنند و مثلا به تورهای دسته‌جمعیِ غارنوردی، کوه‌نوردی و یا جنگلنوردی و کویرگردی می‌روند این است که به دلیل ذاتِ وهم‌برانگیز و البته ماهیت وحشیِ طبیعت و البته، ذاتِ جامعه‌گرا بودنِ انسان، سفر جمعی، نه تنها حس امنیت بیش‌تری به فرد می‌دهد، بلکه در هنگام بروز مشکلات هم، کسی خودش را دست تنها و بی همراه نمی‌بیند. ممکن است در طول سفر هیچ اتفاقی نیفتد، اما همین که شما با جمعی چند نفره سفر می‌کنید، احساس راحتی و آرامش بیش‌تری به‌تان دست داده و در نهایت حس می‌کنید که با دیگران به شما بیش‌تر خوش می‌گذرد، حتی اگر از قبل هم با هم‌سفرانتان آشنایی نداشته باشید!

در این میان اما، کسانی هم هستند که به چالش‌های فردی علاقه‌مند هستند و به این‌ دسته ماجراجویی‌ها علاقه‌ی بیش‌تری نشان می‌دهند. حقیقت این‌ است که چنین جذابیت‌هایی برای یک فرد، جنسیت بردار نیست و زن و مرد، ممکن است به صخره‌نوردی انفرادی، غارنوردی انفرادی و سایر فعالیت‌های مشابه، تمایل بیش‌تری داشته باشند تا این‌که با دوستان و یا در جمعی ناشناس سفر کنند. اصولا این‌جور افراد که اغلب شخصیت درون‌گراتری نسبت به دیگران دارند، بهتر است مکان‌های امن‌تری را برای سفرهای انفرادی‌شان انتخاب کنند تا در عین چالش‌برانگیز بودن آن، کم‌ترین احتمال بروز خطر را برای‌شان به همراه داشته باشد. خیلی وقت‌ها، شهرها و جذابیت‌های‌شان، به طبیعتِ بکر می‌چربد و گشت و گذار در آن و تنها قدم زدن و خرید کردن و حتی نقب زدن به طبیعت اطراف آن‌ها، بیش‌تر از هر کار دیگری به شما انرژی می‌دهد؛ اما نباید فراموش کنیم که خیلی وقت‌ها، شهرها و مناطقی در آن‌ها، از یک جنگلِ بکر و دست‌نخورده هم خطرناک‌تر است. پس بهتر است همان‌طور که برای سفر انفرادی به طبیعت، محل امن‌تری را در نظر می‌گیرید، شهرهای امن‌تری را هم برای گردشگری زنانه‌تان انتخاب کنید. حالا چرا زنانه؟ خب خیلی‌ وقت‌ها زن‌ها ترجیح می‌دهند که به جای صرف نوشیدنی با همسر یا دوستشان در یک کافه، تمام آن زمان را به گشت و گذاری تک نفره در مراکز خرید و یا ساحلی آرام اختصاص بدهند! به همین دلیل هم بد نیست که گاهی چه زنان و چه مردان، زمانی را برای سفرهای انفرادی‌شان و یا با دوستانِ هم‌جنس‌شان اختصاص بدهند.

مواردی که در این مقاله  برای شما لیست شده‌اند، مناطقی در قاره‌ی آسیا هستند که بیش‌تر از همه به درد گردش‌گری‌های زنانه می‌خورند و البته، برای سفر انفرادی شما هم درصد امنیت بالاتری نسبت به سایر مناطق مشابه‌شان دارند! بد نیست با هم نگاهی به این شهرها بیندازیم تا اگر تصمیم گرفتید به تنهایی آسیاگردی کنید هم، دست روی بهترین‌ها بگذارید.

1.سنگاپور

سنگاپور

سنگاپور که که بطور رسمی جمهوری سنگاپور می باشد، جزیره ای در جنوب شرقی آسیاست که در نوک جنوبی شبه جزیره مالایا و در 137 کیلومتری شمال خط استوا قرار گرفته است. برطبق گفته وبسایت Retire  In Asia  برای گردشگران خانمی که به تنهایی سفر می کنند،  سنگاپور امن ترین نقطه در قاره آسیا می باشد.

با درصد جرم و جنایت بی نهایت پایینی که این کشور دارد، 98 درصد شهروندان آن گزارش کرده اند که در قدم زدن های شبانه شان احساس امنیت می کنند. با این حال، آمارهای جدیدتر، سنگاپور را دومین کشور امن در دنیا بعد از ژاپن برشمرده اند.

با این وجود، از بحث امنیت که بگذریم، سنگاپور کشوری استوایی گرمسیری ست با انتخابهای فوق العاده و منحصر بفرد برای تجربه و لذت بردن از یک سفر انفرادی. مطمئنا، سنگاپور کشوری کوچک از لحاظ سایز و اندازه می باشد. با این وجود، از لحاظ فعالیت هایی که در فضای باز می توانید انجام دهید، موزه های درجه یک و وجوه تمایزی که در آشپزی و خوراکی های محلی دارد، به خود می بالد. بعلاوه، سنگاپور دارای یک سیستم حمل و نقل عمومی فوق العاده است که سراسر این کشور را به هم متصل می کند.

تنها عیب گرانقیمت بودن این کشور است. در حقیقت، در سال 2014، سنگاپور گرانقیمت ترین شهر برای زندگی در دنیا بوده است. اما، توجه داشته باشید که شما برای کیفیت این هزینه را می پردازید.

نرخ جرم: بسیار پایین

امنیت فردی: تنها 0.1 درصد درگیری شخصی و 1.1 درصد دزدی گزارش شده است.

امنیت شبانه: ۹۸ درصد از شهروندان در قدم زدن‌های شبانه‌شان احساس امنیت می‌کنند.

میزان تجاورز به عنف به نسبت هر ۱۰۰٫۰۰۰ نفر: 6.8 %

مقام امنیتِ جهانی: هشتادم

2.نیوزلند

نیوزلند

نیوزیلند کشوری جزیره ای ست که در جنوب غربی اقیانوس آرام واقع شده است. این کشور از لحاظ جغرافیایی شامل  دو منطقه خشکی عمده می باشد، که جزایر شمالی و جنوبی و تعداد زیادی جزایر کوچکتر را تشکیل می دهند.

نیوزیلند بهترین مکان برای افرادی ست که عاشق طبیعت هستند و می توان گفت نمونه ای از اکوتوریسم است. با دارا بودن جزیره شمالی و جنوبی برای ماجراجویی، این کشور دارای مناظر طبیعی حیرت انگیز، کوههای آتشفشانی، چشمه های آب گرم، شهرهای با سبک اسکاتلندی و جزیره های بکر و دست نخورده بعلاوه موارد بسیار زیاد دیگر برای آنهایی که به دنبال هیجان هستند، می باشد.

پایتخت این کشور ولینگتون می باشد و یکی از شهرهای دیدنی آن اوکلند است که به نام شهر بادبان ها نیز شناخته شده است. این شهر زیبا بوسیله دهانه های آتشفشانی احاطه شده است و دارای بندرگاهی بزرگ و باشکوه است، جایی که شما می توانید بیشترین قایق های بادبانی جهان را در آنجا تماشا کنید و سپس از فروشگاههای دریایی این شهر ماهی های مورد علاقه تان را خریداری کنید.

شهر آوکلند بالاترین سرانه قایق های بادبانی در جهان را داراست و یکی از امن ترین شهرهای جهان است.

نرخ جرم: بسیار پایین

امنیت فردی: تنها 1.3 درصد درگیری شخصی و بیش از 18 درصد دزدی گزارش شده است.

امنیت شبانه: 60 درصد شهروندان در پیاده روی های شبانه شان احساس امنیت می کنند.

میزان تجاورز به عنف به نسبت هر ۱۰۰٫۰۰۰ نفر: %25.8

مقام امنیت جهانی: هجدهم

3. تایوان

تایوان

تایوان که به نام های  جمهوری چین و چین تایپه نیز شناخته می شود، ایالتی در شرق آسیاست و از چندین جزیره تشکیل می شود که همگی در سرزمین اصلی چین واقع شده اند. جمهوری چین در حال حاضر جزیره تایوان را حکمرانی می کند که 99 درصد قلمرو اش را تشکیل می دهد.

به عنوان کشوری که اکثر مذاهب آن را بودائیسم، تائوئیسم و کنفوسیانیسم تشکیل می دهد، می توان گفت که تایوان یکی از مکانهای امن آسیا برای گردشگری های انفرادی خانمها به شمار می رود. زیرا در فرهنگ این کشور که صبر و تحمل در برابر همه انسانها حرف اصلی را می زند، بسیار آسان خواهد بود که در طول مسافرت و در هنگام پیاده روی در جنگل های انبوه تایوان یا در هنگام پرسه زدن در بازارهای شبانه پرجنب و جوش آن که پر است از خوراکی های خوشمزه متنوع و انواع بدلیجات منحصر بفرد، احساس امنیت کنیم. خلاصه لیست کارهایی که می توانید انجام دهید پایان ناپذیر است!

نرخ جرم: پایین

امنیت فردی: بیش از 4 درصد درگیری شخصی و بیش از 15 درصد دزدی گزارش شده است.

امنیت شبانه: 75 درصد شهروندان در پیاده روی های شبانه شان احساس امنیت می کنند.

میزان تجاورز به عنف به نسبت هر ۱۰۰٫۰۰۰ نفر: 8.82%

مقام امنیت جهانی: چهلم

4.ژاپن

ژاپن

ژاپن جزیره ای ست در آسیای شرقی، که در اقیانوس آرام واقع شده است، این کشور در شرق دریای ژاپن، چین، کره شمالی، کره جنوبی و روسیه قرار دارد و از دریای اختسک در شمال تا دریای چین شرقی و تایوان در جنوب امتداد یافته است.

این مقصد شگفت انگیز و خارق العاده انتخابی عالی برای خانمهایی ست که می خواهند تجربه سفر به کشوری با ریشه های فرهنگی غنی را داشته باشند. فعالیت هایی که می توانید در این کشور انجام دهید بی حد و اندازه است. از پیاده روی در کوههای زیبا گرفته تا سر کشیدن چای در پشت گیشه ها، ژاپن مقصدی امن و مفرح  است که پیشنهادها و امکانهای بسیاری را برای یک گردشگر خانم ایجاد می کند.

توکیو یکی از بزرگترین شهرها در دنیاست و بطور مستدل یکی از مدرنترین آنها. در عین حال، ژاپن دارای فعالیت های خارج از منزل فراوانی ست. و همچنین غذاهای خوشمزه ای همچون سوشی!!

نرخ جرم: پایین

امنیت فردی: کمتر از 2.7 درصد  درگیری شخصی و کمتر  از 10.4  درصد دزدی گزارش شده است.

امنیت شبانه: 75 درصد شهروندان در پیاده روی های شبانه شان احساس امنیت می کنند.

میزان تجاورز به عنف به نسبت هر ۱۰۰٫۰۰۰ نفر: 1.0% 

مقام امنیت جهانی: یازدهم

5. استرالیا

استرالیا

استرالیا یا بطور رسمی کشور مشترک المنافع استرالیا کشوری ست که سرزمین اصلی آن را قاره استرالیا، جزیره تاسمانیا و جزایر کوچک دیگر تشکیل می دهند. این کشور، ششمین کشور پهناور دنیاست.

استرالیا را می توان سرزمین آرزوها نامید. کوچکترین قاره دنیا و بزرگترین جزیره آن، استرالیا تقریبا هم اندازه ایالات متحده آمریکاست، اما از لحاظ جمعیت، هم اندازه ایالت نیویورک می باشد و متناقض ترین حیات وحش را بر روی کره زمین دارا می باشد.

از جاذبه های گردشگری استرالیا می توان به خانه اپرای سیدنی اشاره کرد مکانی که هر شخصی با شنیدن نام شهر سیدنی  استرالیا، این بنا در ذهنش تداعی می شود. این بنای مهیج  که بدنه ای شبیه به بادبانهای موج دار دارد، در لیست میراث جهانی یونسکو قرار داشته و یکی از بزرگترین بناهای معماری جهان به شمار می رود.

نرخ جرم: بسیار  پایین

امنیت فردی: کمتر از 3.7 درصد  درگیری شخصی و کمتر  از 13.4  درصد دزدی گزارش شده است.

امنیت شبانه: 70 درصد شهروندان در پیاده روی های شبانه شان احساس امنیت می کنند.

میزان تجاورز به عنف به نسبت هر ۱۰۰٫۰۰۰ نفر: 28.6 % 

مقام امنیت جهانی: سیزدهم

6. هنک کنگ

هنک کنگ

هنک کنگ یکی از دو منطقه اجرایی ویژه جمهوری خلق چین می باشد، برای دورنمای شهری وسیع و بندرگاه طبیعی عمیقش همراه با مساحت خشکی معادل 1104 کیلومتر مربع و جمعیتی متشکل از 7 میلیون نفر، معروف می باشد.

هنک کنگ مقصدی فوق العاده برای تجربه همزمان شلوغی و هیاهوی یک شهر بزرگ به همراه احساس سپری کردن ایام سفر در یک منطقه غنی از لحاظ فرهنگی می باشد. هنک کنگ برای گردشگران خانمی که که با لذت خرید و امتحان کردن خوراکی های خوشمزه غریبه نیستند گزینه ای عالیست. از اردک سرخ شده گرفته تا دمنوش های معروف هنک کنگ، ماجراجویی های غذایی بیشماری برای گردشگران خانمی که به این شهر زیبا سفر می کنند وجود دارد.

نرخ جرم: بسیار  پایین

امنیت فردی: کمتر از 1 درصد  درگیری شخصی و کمتر  از 1  درصد دزدی گزارش شده است.

امنیت شبانه: 88  درصد شهروندان در پیاده روی های شبانه شان احساس امنیت می کنند.

میزان تجاورز به عنف به نسبت هر ۱۰۰٫۰۰۰ نفر: 1.6%

مقام امنیت جهانی: شصت و پنجم

7. کره جنوبی

کره جنوبی

کره جنوبی کشوری مستقل واقع در بخش جنوبی شبه جزیره جنوبی کره می باشد، این کشور 50 میلیون نفر جمعیت دارد. پایتخت و بزرگترین شهر این کشور سئول است که 9.8 میلیون نفر جمعیت دارد.

کره جنوبی را سرزمین صبح های آرام نیز نامیده اند که به داشتن  تاریخی غنی، غذاهای خوشمزه و رتبه بالا در معیار امنیت جهانی به خود می بالد. کره مکانی زیبا برای گردشگران خانمی ست که غذاهای گوشتی، قهوه و خرید را دوست دارند.

این کشور مدگرا دارای انواع رستورانهای باربیکیودار و هم کافه های با تم های مختلف و جالب  در هر گوشه از شهرهایش است.  

نرخ جرم: بسیار  پایین

امنیت فردی: کمتر از 3 درصد  درگیری شخصی و کمتر  از 13  درصد دزدی گزارش شده است.

امنیت شبانه: 60 درصد شهروندان در پیاده روی های شبانه شان احساس امنیت می کنند.

میزان تجاورز به عنف به نسبت هر ۱۰۰٫۰۰۰ نفر: 13.5 % 

مقام امنیت جهانی:  پنجاه و چهارم

8. مغولستان

مغولستان

مغولستان کشوری محصور در خشکی است که در شرق و مرکز آسیا واقع شده است. این کشور در شمال با روسیه، در جنوب، شرق و غرب با منطقه مغولستان  داخلی چین هم مرز می باشد. پایتخت و بزرگترین شهر مغولستان اولان باتور است که بیش از 45 درصد جمعیت این کشور در این شهر زندگی می کنند.

مغولستان حقیقتا یکی از مکانهای کشف نشده برای مسافرت در دنیا می باشد و همچنین یکی از امن ترین آنها. این کشور سرزمینی ست که شما می توانید جغرافیایی باز و وسیع، آسمانی به رنگ آبی کبالتی، جنگل ها، بیابان ها، رودخانه ها و دریاچه های  با آب زلال و مهمان نوازی سنتی چادر نشین ها را در آن تجربه کنید.   خلاصه کلام، مغولستان سرزمین اسبها، چادر نشین ها و آسمانهای آبی زیباست.

نرخ جرم: متوسط

امنیت فردی: کمتر از 6 درصد  درگیری شخصی و کمتر  از 5  درصد دزدی گزارش شده است.

امنیت شبانه: 50  درصد شهروندان در پیاده روی های شبانه شان احساس امنیت می کنند.

میزان تجاورز به عنف به نسبت هر ۱۰۰٫۰۰۰ نفر: 12.4 % 

مقام امنیت جهانی:  چهل و دوم

9. ویتنام

ویتنام

ویتنام شرقی ترین کشور شبه جزیره هندوچین در جنوب شرقی آسیا می باشد. با جمعیتی در حدود 90 میلیون نفر در سال 2012  این کشور سیزدهمین کشور پرجمعیت در دنیا و هشتمین کشور پرجمعیت آسیا به شمار می رود.

ویتنام کشوری زیبا و ارزان است و بنابر شاخص شادی مردم، دومین کشور شاد دنیاست. اکثر گردشگرانی که به ویتنام سفر می کنند، جذب زیبایی های طبیعت خارق العاده آن می شوند. از شالیزارهای سرسبز برنج در شمال آن گرفته تا جنب و جوش و شلوغی دلتای رود مکونگ در جنوب. همچنین ویتنام کشوری ست با تاریخی کهن و آداب و سنت های قدیمی. این کشور دارای جاذبه های تاریخی و معبدهای کهن بسیاریست.

نرخ جرم: پایین

امنیت فردی: 2.2  درصد  درگیری شخصی و تجربه 8.3   درصد دزدی گزارش شده است.

امنیت شبانه: 82  درصد شهروندان در پیاده روی های شبانه شان احساس امنیت می کنند.

میزان تجاورز به عنف به نسبت هر ۱۰۰٫۰۰۰ نفر: 1.08% 

مقام امنیت جهانی:  دوازدهم

10.قزاقستان

قزاقستان

قزاقستان کشوری ست در آسیای مرکزی که بخش کوچکی از آن در غرب که شامل رودخانه اورال می شود در اروپای شرقی قرار دارد. قزاقستان بزرگترین کشور محصور در خشکی دنیاست و نهمین کشور پهناور در دنیا  نیز می باشد.

قزاقستان مکانی ایده آل برای افرادی ست که به اکو توریسم علاقه دارند. انتخاب های شما در این سفر شامل قلل کوهها، یخچال های طبیعی، دره های کوههای بزرگ، دریاچه های طبیعی بر فراز کوهها و رودخانه های  شگفت انگیز در میان دیگر جاذبه های این کشور است. این سرزمین همچنین دارای موارد بسیاری از مصنوعات تاریخی ساخت بشر نظیر گنبد و باروها، گورستانها، مجسمه های سنگی نیز می باشد.

نرخ جرم: متوسط

امنیت فردی: تنها 3.7  درصد  درگیری شخصی و 10.8  درصد دزدی گزارش شده است.

امنیت شبانه: 50 درصد شهروندان در پیاده روی های شبانه شان احساس امنیت می کنند.

میزان تجاورز به عنف به نسبت هر ۱۰۰٫۰۰۰ نفر: 10.4% 

مقام امنیت جهانی:  هفتاد و نهم

نکات مهم دیگر

اگر شما هم تمایل دارید که گردشگری زنانه و انفرادی داشته باشید، بهتر است نکات زیر را در طول سفر رعایت کنید:

نکته هایی برای خانمهایی که می خواهند تنها سفر کنند

به یاد داشته باشید، صرفنظر از مقصدی که برای سفرتان در سراسر دنیا انتخاب می کنید، گزینه هوشمندانه این است که امنیت سفرتان را نیز مد نظر داشته باشید. قبل از سفر همیشه درباره کشوری که قصد سفر به آن را دارید جستجوی لازم را انجام دهید و خودتان را درباره مسائلی همچون امنیت، رویه ها و قوانین جاری آن کشور مطلع سازید. 

 

منابع: 

retireinasia.com

blog.alibaba.ir

 

مقالات مرتبط

روز پدر مطمئنا یکی از حساس ترین روزها برای هدیه گرفتن فرزندان است! شما شاید مانند عادت رایج...
31 فروردين, 1395 - 10:00 7،398
در اینجا چندین نکته مختلف برای تمیز کردن غذاهای چسبیده روی گاز مثل شیر سر رفته که به سختی پاک...
15 اسفند, 1394 - 10:51 5،566
این شوینده های دست ساز  از ترکیبات غیر مضر برای محیط زیست، نظیر جوش شیرین و سرکه، ساخته می...
8 اسفند, 1394 - 09:22 10،148
بدون شک در این روزهای آخر پاییز که تنها چند روز به بلندترین شب سال باقی مونده، اکثر خانوم های...
27 آذر, 1394 - 05:01 4،847
ذهنیت زنان در مورد اندازه سینه خودشان با نظر مردان در مورد اندازه سینه آنها بسیار متفاوت است....
9 مرداد, 1394 - 09:40 40،978
جذابیت صدای شما در روابط شما تاثیر بسیار زیادی دارد مثلا هنگامیکه می‌خواهید برای اولین بار با...
31 ارديبهشت, 1394 - 11:06 56،863

دیدگاه‌ها

عکس‌های sourcesecurity.ir
دیدگاه: 

عالی بود ممنونم

دیدگاه تان را بیان نمایید