10 ماده غذایی که باعث خستگی ظاهر ما می شوند.

مواد غذایی که باعث خستگی ظاهر ما می شونداکثر ما غالبا صبحها بعد از بیدار شدن از خواب شاهد حلقه تیره اطراف چشمهایمان هستیم  که علت عمده آن می تواند کم خوابی و استرس باشد که به چشمهایمان ظاهری خسته می دهد. برای حل این مشکل،  استفاده از لوازم آرایشی مثل  روشن کننده ها و محو کننده های مخصوص زیر چشم توصیه می شود، ممکن است که این کرمها در طول روز و برای چند ساعتی این تیرگیها را پوشانده و خستگی چشمها را پنهان کنند ولی راه حل درست این است که دلیل اصلی این خستگی را پیدا کرده و آن را رفع کنیم. مطالعات نشان می دهد که علت بسیاری از خستگی های بی مورد، مصرف برخی مواد غذایی می باشد که در ادامه تعدادی ازآنها را ذکر می کنیم. این موارد را خوانده و رژیم غذایی خود را تغییر دهید تا همیشه شاداب و پرانرژی بنظر برسید.

1.نمک

همانطور که می دانیم مقدار معینی نمک در رژیم غذایی برای بدن ضروری می باشد، ولی غذاهای با میزان نمک بالا می توانند بدن را دهیدراته کنند یا آب بدن را کاهش دهند و بنابراین پوست را خشک کرده و باعث شوند شما خسته تر از آنچه که واقعا هستید بنظر برسید. سعی کنید به جای مصرف این نوع مواد غذایی جایگزین های با سدیم کمتر را انتخاب کرده و غذاهایی که با دیگر ادویه ها و سبزیجات خشک طعم دار شده اند را انتخاب کنید.

2.شیرین کننده های مصنوعی

مصرف زیاد شکر باعث افزایش التهاب در بدن می شود، اما شیرین کننده های مصنوعی می توانند حتی از شکر نیز بدتر باشند، طوریکه بعد از مصرف این مواد صورت شما کاملا پف آلود می شود. شیرین کننده های مصنوعی مثل آسپارتام ارتباط مستقیمی با درد مفصل داشته و همچنین باعث می شود که بدن تمایل زیادی به مصرف شکر پیدا کند. شکر و شیرینی جات چرخه ای را در بدن به راه می اندازند که بسیار خطرناک می باشد. سعی کنید غذاهایی را انتخاب کنید که حاوی شکر طبیعی هستند مثل میوه ها تا از پف کردن و خسته بنظر رسیدن صورتتان جلوگیری کنید.

3.الکل

هیچ چیزی بیشتر از یک لیوان نوشیدنی الکلی همراه با غذا نمی تواند بطور جدی آب بدنتان را کاهش دهد و پوستتان را تا حد زیادی خشک سازد. خشکی پوست مهمترین عامل خسته بنظر رسیدن صورت می باشد. سعی کنید به جای استفاده از نوشیدنیهای الکلی آبمیوه ها و آب سبزیجات که آب فراوان دارند را بنوشید.

4.غذاهای سرخ کردنی

حلقه های پیاز سرخ شده، سیب زمینی سرخ کرده و غذاهای سرخ شده دیگر بدترین دشمنان پوست شما هستند. این غذاها سرشار از روغن و چربی های ترانس می باشند که می توانند باعث انسداد سرخرگها و سفت شدن سلولهای خونی شوند و به پوست شما ظاهری کدر و خسته بدهند. به علاوه این غذاها بدن را از داخل از بین برده و سلامت ما را بطور جدی تهدید می کنند، بنابراین بهیچ وجه این غذاها را در برنامه غذایی خود نگنجانید.

5. کربوهیدراتها

توصیه نمی شود که رژیم غذایی بدون کربوهیدرات داشته باشید، ولی مصرف کربوهیدرات اضافه و بیش ازحد که اغلب در بین خانمها رایج است می تواند کلاژن پوست را تخریب کند. در اینصورت پوست دیگر زیبا و سالم نخواهد بود و باعث می شود که صورتتان خیلی خسته بنظر بیاید. به علاوه اگر شما بیش از حد کربو هیدرات مصرف کنید نه تنها صورتتان خسته بنظر می آید بلکه واقعا احساس خستگی نیز خواهید کرد. به جای خوردن ساندویچ، هفته ای دو بار سالاد بخورید و به جای خوردن برنج یا نان در وعده های شام و ناهار مصرف سبزیجات خود را دو برابر کنید.

6.دونات ها

دونات های سرخ شده و شکری، بدترین ایده برای زمانیست که می خواهید یک خوراکی سالم را برای صبحانه انتخاب کنید. دونات ها را با یک کاسه ماست ساده و کم چرب که با عسل طبیعی و بادام آن را طعم دار کرده اید جایگزین کنید و مطمئن باشید که روزی سالم را شروع خواهید کرد و در تمام طول روز اثری از خستگی را در خودتان مشاهده نخواهید کرد.

7.شکلات

در یافت مقادیر زیاد شکر بدون هیچ ارزش تغذیه ای از طریق خوردن شکلات  باعث بالا رفتن میزان انسولین در بدن شده و شما را به سرعت خسته و بی انرژی می کند. گذشته از اینکه شما را خسته و بی انرژی می سازد ، همچنین باعث می شود چهره شما بسیار خسته بنظر آمده و باعث ایجاد حلقه پف آلود و تیره در اطراف چشمها می شود. اگر می خواهید شکلات بخورید و از طرفداران آن هستید سعی کنید مقدار کمی از آن را استفاده کنید .

8.گوشت قرمز

توصیه نمی شود که مصرف گوشت قرمز را قطع کرده و گیاهخوار شوید، ولی خوردن گوشت قرمز بیش از یک بار در هفته می تواند باعث افزایش چین و چروک پوست شود که این به خاطر کارنی تین موجود در گوشت قرمز است که دیواره رگهای خونی را سفت و شکننده می سازد. اگر قادر به قطع مصرف گوشت قرمز نیستید سعی کنید فقط هفته ای یک بار از این ماده غذایی استفاده کنید.

9.گوشت منجمد

نگهدارنده هایی که در گوشتهای منجمد وجود دارند باعث التهاب، خستگی و زرد  شدن پوست می شوند. سعی کنید  به جای استفاده از گوشت منجمد، گوشت تازه استفاده کنید.

10.غذاهای تند و پرادویه

این غذاها ممکن است برای متابولیسم بدن گزینه مناسبی باشند ولی برای پوست خوب نیستند، غذاهای پرادویه می توانند باعث سوزش پوست و اتساع رگهای خونی شوند. این امر باعث می شود که پوست کدر شده و پیرتر بنظر بیایدرو همه اینها باعث خسته بنظر رسیدن صورت می شود. تا آنجاییکه می توانید از غذاهایی که ادویه و تندی متوسط دارند استفاده کنید.

مقالات مرتبط

ویروس پاپیلومای انسانی(HPV) شایع ترین ویروسی ست که از طریق رابطه جنسی در آمریکا منتقل شده و بیش...
24 اسفند, 1397 - 20:25 1،236
میکروبیولوژیست معروف، آقای Gregor Reid معتقد است که همه خانمها باید بیشتر مراقب واژن خود باشند...
13 اسفند, 1397 - 20:28 1،281
همانطور که می دانیم تست سالانه پاپ اسمیر به منظور چک کردن پاپیلوما ویروس انسانی یا HPV  و...
29 بهمن, 1397 - 20:41 1،065
ورزش نکردن اگر حافظه تان ضعیف است، اختلال کم توجهی-بیش فعالی در شما ممکن است مقصر اصلی...
8 مهر, 1397 - 14:51 1،485
ADHD یا Attention Deficit Hyperactivity Disorder  یا اختلال کم توجهی-بیش فعالی در دوران...
10 مرداد, 1397 - 06:57 1،884
داشتن رژیم غذایی سالم  مخصوصا در دوران بارداری، از بدیهیات است. همچنین، استفاده از ویتامین...
2 مرداد, 1397 - 09:02 1،183

دیدگاه تان را بیان نمایید