مواد غذایی غنی از ویتامین A که باعث شفافیت پوست می شوند

منابع غنی ویتامین آ برای شفافیت پوست

منابع غذایی ویتامین A  اساسا دارای ماهیت زیباکنندگی برای انواع پوستها هستند. زمانی که شما به جای استفاده از کرمها و مکملهای دارویی ویتامین A  منابع غذایی این ماده مغذی قدرتمند را مصرف می کنید این ویتامین بعنوان ِیک آنتی اکسیدان در بدن عمل خواهد کرد. ویتامین A می تواند باعث شفافیت پوست، از بین بردن جوش، مقابله با چین و چروک و نرم شدن پوست شده و همچنین می تواند با بی رنگی و مشکلات رنگیزه های پوست مقابله کند. سعی کنید از این منابع غنی از ویتامین A  در طول روز استفاده کنید، در کمتر از یک هفته تفاوت را در پوست خود احساس خواهید کرد!

1.هویج

ویتامین آ ، شفافیت پوست، هویجهویج بهترین منبع ویتامین A می باشد.  برخی افراد به آن نام آبنبات طبیعت را می دهند. هویج غنی از  بتاکاروتن می باشد. بتاکاروتن شکلی از ویتامین A  است که در منابع غذایی وجود دارد. هویج همچنین حاوی ویتامین C، منیزیم و فیبر می باشد که آن را گزینه ای عالی برای وعده عصرانه می سازد.

 

 

 

 

 

 

 

2.سیب زمینی شیرین

ویتامین آ، شفافیت پوست، سیب زمینی شیرینخوردن تنها یک عدد سیب زمینی شیرین در روز می تواند 100 درصد نیاز روزانه بدن به ویتامین A را  تامین کند. این سبزی شیرین و نشاسته ای همچنین حاوی مقادیر زیادی پتاسیم و فیبر است. رنگ نارنجی این نوع سیب زمینی مخصوصا دارای محتوای زیادی از ویتامین A می باشد.

 

 

 

 

 

 

 

3.آقطی

ویتامین آ، شفافیت پوست، آقطی

تنها یک چهارم فنجان از این خوراکی منحصر بفرد ترش مزه و کوچک تمام نیاز بدن به ویتامین A را تامین خواهد کرد. آقطی همچنین سرشار از آمینواسیدها، فیبر و خواص تقویت کننده هورمونی می باشد. می توان از پودر این میوه نیز به جای میوه تازه استفاده کرد.

 

 

 

 

 

 

 

4.طالبی

ویتامین آ، شفافیت پوست، طالبیانواع طالبی و گرمک از میوه های پرطرفدار در فصل بهار و تابستان هستند. این میوه ها دارای مقادیر پایین قند بوده و محتوای آب بالایی دارند و این ویژگی آنها را برای آبرسانی پوست بسیار مناسب می سازد. به علاوه، طالبی حاوی مقادیر بالای ویتامینC ، دیگر ماده مغذی قوی برای پوست، می باشد.

 

 

 

 

 

 

 

5.اسفناج

ویتامین آ، شفافیت پوست، اسفناج

اسفناج را ماده مغذی سبز نیز می نامند. تقریبا هیچ ویتامین و ماده معدنی نیست که در اسفناج وجود نداشته باشد، مخصوصا ویتامین A که بیشترین میزان ویتامین های موجود در اسفناج را دارد. یک فنجان اسفناج حاوی بیش از 100 درصد ویتامین A مورد نیاز روزانه بدن است. برای دریافت ویتامین A بیشتر، بهتر است به جای استفاده از اسفناج پخته، آن را بصورت خام مصرف کنید.

 

 

 

 

 

 

 

6.اسپیرولینا

ویتامین آ، شفافیت پوست،اسپیرولینااین جلبک سبز رنگ تیره یکی از بهترین منابع ویتامین A به شمار می رود.  یک قاشق چایخوری از این جلبک نه تنها حاوی 880 درصد نیاز روزانه بدن به ویتامین A می باشد بلکه همچنین دارای 150 درصد نیاز روزانه بدن به ویتامین B12 و 80 درصد  نیاز روزانه بدن به آهن بوده و پروتئین بیشتری از گوشت قرمز دارد. شما می توانید از این جلبک به آسانی در تهیه انواع اسموتی استفاده کنید و برای پوشاندن طعم آن از موز کمک بگیرید.

 

 

 

 

 

 

 

7.کلم سبز

ویتامین آ،شفافیت پوست، کلم سبز

کلم سبز برای سلامت کلی بدن بخصوص پوست عالی می باشد. با مقادیر فراوانی از ویتامین های A، C، آهن، و فیبر، کلم سبز گزینه ای فوق العاده برای مصر ف روزانه می باشد. یک فنجان از این سبزی حاوی بیش از 80 درصد نیاز روزانه بدن به ویتامین A می باشد.

 

 

 

 

 

 

 

 

اکثر سبزیجات پر برگ و سبز رنگ مثل سبزیجات نارنجی رنگ  حاوی مقادیر بالای ویتامین A هستند.به یاد داشته باشید که سبزیجات و گیاهان  نسبت به منابع حیوانی بهترین انتخاب برای دریافت ویتامین A هستند. با شروع مصرف مواد غذایی غنی از ویتامین A  پوست شما جوان و شاداب خواهد شد.

مقالات مرتبط

بیماری آلزایمر یکی از شایعترین علل تحلیل رفتن مغز در انسان می باشد. این بیماری دلیل اصلی 60 تا...
6 شهريور, 1396 - 12:44 4،398
ارزشمندترین گوهرها در بسته بندی های کوچک به ما هدیه شده اند! و این جمله در مورد بلوبری 100 درصد...
3 بهمن, 1395 - 16:35 4،905
بر طبق نظر متخصصان، سمیت زدایی فرایندی مشابه با خانه تکانی است که بدن را از حالت افسردگی بیرون...
29 مهر, 1395 - 18:06 6،625
ویتامین ب کمپلکس ترکیبی ست که از 8 ویتامین ب مختلف محلول در آب ساخته شده که با یکدیگر بعنوان یک...
11 مهر, 1395 - 11:59 9،869
نان برنجی کرمانشاهی یکی از شیرینی های محبوب نزد ما ایرانیان بوده و همچنین یکی از شیرینی های...
23 اسفند, 1394 - 08:53 4،759
کمتر از یک هفته تا شروع بهار و جشن نوروز زمان باقی است. همانطور که می دانیم غذاها و خوراکی ها...
23 اسفند, 1394 - 07:18 5،025

دیدگاه تان را بیان نمایید