ماسک های خانگی برای درخشندگی و شفافیت پوست

ماسک های خانگی برای شفافیت و درخشندگی پوست

ماسک های خانگی می توانند با استفاده از ترکیبات اساسی که در منزل پیدا می شوند تهیه گردند.ماسک های دست ساز و طبیعی بسیار ارزانتر از انواع شیمیایی موجود در بازار بوده  عوارض جانبی و منفی نیز برای پوست ندارند. همچنین درمانهای طبیعی زیادی برای صاف، شفاف و درخشان شدن پوست در خانه وجود دارد. ماسک های خانگی هنوز هم دارای نتایج فوق العاده ای بر روی پوست هستند.در ادامه تعدادی از ماسک های صورت که می توانند باعث صافی و شفافی پوست شوند را برایتان آورده ایم.

1.ماسک بادام

ماسک بادام این ماسک خانگی تهیه شده از بادام می تواند برای رنگ پوست شما معجزه کند. این ماسک را روزانه و به مدت 2 هفته استفاده کنید و خودتان نتیجه آن را ببینید. این ماسک بهتر از هر محصول مراقبت پوستی که در بازار موجود است، می باشد.

مواد لازم:

بادام    3 تا 4 عدد

شیر برای خیساندن بادام ها

طرز تهیه: در هنگام صبح 3 یا 4 عدد بادام( بسته به ناحیه ای از صورت یا بدن که می خواهید این ماسک را بر روی آن به کار ببرید) را در مقداری شیر بخیسانید. شب هنگام این بادام ها را در شیر له کنید  تا خمیر نرمی به دست آید.و آن را روی صورت خود بمالید و بگذارید تا صبح روی صورتتان بماند. بعد از بیدار شدماسک را با با آب سرد از صورتتان بشویید. با این ماسک پوستتان به همان اندازه که شفاف می شود روشنتر نیز خواهد شد. همچنین این ماسک دست ساز خانگی پوست شما را نرم و ابریشمین نیز خواهد کرد.

برای پوستهای خشک می توان هر روز از این ماسک استفاده کرد. برای پوستهای چرب 2 بار در هفته.

2.ماسک خیار و آب لیمو ترش تازه

ماسک خیار و لیمو ترشخیار نیز دارای تاثیر فوق العاده ای در روشن کردن پوست می باشد. و همچنین به بهبود آفتاب سوختگی نیز کمک می کند. ترکیب خیار با آب لیمو ترش بهترین ماسک برای روش کردن پوستهای چرب به شمار می رود.

مواد لازم:

آب خیار    یک قاشق غذاخوری

آب لیموترش تازه   یک قاشق چایخوری

زردچوبه   یک قاشق چایخوری

گلیسیرین     یک قاشق چایخوری ( برای پوستهای خشک)

طرز تهیه: تمام مواد را با هم مخلوط کنید و روی پوست خود بمالید، همچنین می توانید این ماسک را به اطراف چشمها نیز بمالید. سعی کنید با استفاده از یک پنبه این ماسک را روی پوست بمالید. بگذارید تا 15 دقیقه بماند سپس با آب سرد بشویید. برای نتیجه بهتر این ماسک را هر روز به مدت یک هفته استفاده کنید.

این ماسک برای پوستهای چرب بسیار عالیست و برای پوستهای خشک بایستی به آن گلیسیرین اضافه کرد.

 

 3.ماسک آرد نخود برای صاف شدن  و شفافیت پوست

ماسک آرد نخودمواد لازم:

آرد نخود       یک قاشق غذاخوری

آب لیمو ترش     یک قاشق چایخوری

زردچوبه             یک قاشق چایخوری

گلاب  برای مخلوط کردن

طرز تهیه: تمام ترکیبات را با هم مخلوط کنید تا یک خمیر به دست آید. خمیر را به پوست صورت مالیده و بگذارید تا خشک شود. سپس آن را با آب سرد بشویید. این ماسک خانگی می تواند برای تمام انواع پوستها استفاده گردد.

این ماسک تاثیر فوق العاده ای بر صافی و شفافیت طبیعی پوست و همچنین نرم شدن آن دارد.

 

4.ماسک موز برای شفافیت پوست

ماسک موزمواد لازم:

موز رسیده له شده     نصف یک عدد

سفیده تخم مرغ       یک عدد

کشک                  یک قاشق غذاخوری

طرز تهیه: موز را له کنید و سفیده تخم مرغ و کشک را به آن بیافزایید. سپس ماسک را به پوست صورت مالیده و بعد از تقریبا 15 دقیقه بشویید. موز به دلیل دارا بودن انواع ویتامین ها و مواد معدنی نطیر پتاسیم بهترین تاثیر را بر روی شفافیت و جوانی پوست دارد.

 

 

 

5.ماسک دمکرده بابونه

ماسک دمکرده بابونهمواد لازم:

دمکرده بابونه   یک چهارم  فنجان

جو دوسر پودر شده    یک قاشق غذاخوری یا یک چهارم  فنجان

عسل          2 قاشق غذاخوری

روغن بادام       2 قطره

طرز تهیه:  مخلوطی از دمکرده بابونه ،جو دوسر ،روغن بادام  به همراه عسل تهیه کرده و این ماسک را برای داشتن پوستی شفاف و صاف به مدت 10 تا 15 دقیقه روی پوستتان بگذارید تا بماند. سپس با آب خنک  شستشو دهید.

6.ماسک لیمو و عسل برای شفاف و روشن شدن سریع پوست

ماسک لیموترش و عسلمواد لازم:

عسل      2 قاشق غذاخوری

آب لیمو ترش تازه     2 قاشق غذاخوری

طرز تهیه: عسل و آب لیمو ترش را باهم مخلوط کرده و روی پوست بمالید و بگذارید تا نیم ساعت بماند. سپس با آب ولرم صورتتان را بشویید.

 

 

7.ماسک خیار و هندوانه

ماسک خیار و هندوانهمواد لازم:

آب خیار     2 قاشق غذاخوری

آب هندوانه   2 قاشق غذاخوری

ماست         1 قاشق چایخوری

پودر شیر     1 قاشق چایخوری

طرز تهیه: تمام مواد را با هم مخلوط کرده و روی پوستتان بمالید و بگذارید تا 15 دقیقه بماند. هندوانه به پاکسازی پوست کمک کرده و لکه های پوستی را از بین می برد و مانند تونر عمل می کند. آب خیار به علت اثر روشن کنندگی پوست شناخته شده می باشد. ماست، پوست را نرم و سفت می کند. پودر شیر بعنوان یک عامل اتصالی در این ماسک عمل کرده و همچنین باعث پاکسازی و روشن شدن پوست نیز می شود. این ماسک یک ترکیب فوق العاده برای شفافیت و درخشندگی پوست می باشد. شما باید این ماسک را امتحان کنید تا تاثیر خارق العاده آن را بر روی شفافیت پوستتان ببینید.

8.ماسک خرده نان و سرشیر

ماسک خرده نان و سرشیرمواد لازم:

خرده نان به مقدار لازم

سرشیر  به مقدار لازم

طرز تهیه: خرده نان ها را با سرشیر مخلوط کرده و بگذارید تا 2 دقیقه بماند تا وقتی که خرده نان ها نرم شوند. سپس این ماسک را روی صورت مالیده و بگذارید  تا 15 دقیقه بماند.

 

 

9. ماسک آب دوغ

ماسک آب دوغآب دوغ تخمیری        1 فنجان

شکوفه گل         3  قاشق غذاخوری

طرز تهیه: شکوفه های هر گلی که در دسترستان است را داخل دوغ بریزید و آن را به مدت 30 دقیقه روی حرارت ملایم گرم کنید. بعد از این مدت بگذارید این مخلوط در دمای اتاق خنک شود. و این ماسک را روی پوست خود بمالید. این ماسک به پاکسازی منافذ پوست و شفافیت پوست کمک می کند.

 

 

10. ماسک تخمه آفتابگردان

ماسک تخمه آفتابگردانمواد لازم:

مغز تخمه آفتابگردان      3 قاشق غذاخوری

شیر برای خیساندن

طرز تهیه: مغز تخمه ها را داخل شیر ریخته و بگذارید یک شب داخل شیر خیس بخورند. در هنگام صبح آن را آسیاب کنید و مقدار کمی زعفران داخل آن بریزید. این ماسک را روزانه استفاده کنید. این ماسک برای روشن شدن و لطیف شدن پوستهای تیره بسیار عالی می باشد. اگر به مدت طولانی استفاده شود باعث روشن شدن و از بین رفتن لکه های تیره پوست نیز می شود.

11. ماسک شیر

ماسک شیرمواد لازم:

شیر    3 قاشق غذاخوری

آب لیموترش تازه    1 قاشق غذاخوری

زردچوبه          مقدار کمی

طرز تهیه: تمام مواد را باهم مخلوط کنید تا یک خمیر یکنواخت به دست آید. ماسک را روی صورت  آنقدر بمالید تا  وقتی خشک شود. سپس با آب خنک بشویید. این ماسک خانگی برای شفافیت پوست بسیار موثر می باشد.

 

 

12. ماسک جو دوسر

ماسک جو دوسرمواد لازم:

آرد جو دوسر     2 قاشق غذاخوری

آب گوجه فرنگی        1 قاشق غذاخوری

ماست یا کشک                       2  قاشق غذاخوری

طرز تهیه:

خمیری از ترکیب آرد جو دوسر، آب گوجه فرنگی و ماست یا کشک تهیه کنید. سپس آن را روی پوستتان مالیده و بگذارید تا 20 دقیقه بماند. بعد با آب سرد بشویید. این ماسک مانند یک اسکراب تمام سلولهای مرده پوست و تمام کثیفیهای پوست را  برداشته و پاک می کند.

13.ماسک سیب زمینی  و لیمو ترش

ماسک سیب زمینی و لیمو ترشمواد لازم:

آب سیب زمینی      

آب لیمو ترش تازه

طرز تهیه: آب سیب زمینی  و لیمو ترش را به مقدار یکسان با هم مخلوط کرده و به قسمتهایی از بدن که در معرض تابش آفتاب بوده اند و دچار سوختگی شده اند بمالید. بگذارید تا 15 دقیقه بماند و سپس با آب بشویید. این ماسک خانگی باعث روشن شدن پوست مناطقی می شود که دچار آفتاب سوختگی شده اند. ثابت شده است که هم لیمو و هم سیب زمینی  دارای ترکیبات روشن کننده پوست می باشند.

 

 

14.ماسک سر شیر و زعفران

ماسک سرشیر و زعفرانمواد لازم:

سرشیر     2 قاشق غذاخوری

زعفران

طرز تهیه: مقدار کمی زعفران خشک را درون سرشیر بریزید و بگذارید یک شب بماند. هنگام صبح با انگشتانتان زعفران را به خوبی در سرشیر له کرده و ترکیب کنید و سپس روی پوست صورتتان بمالید. این ماسک طبیعی باعث روشن شدن پوست شده و یک شفافیت و درخشندگی طبیعی به پوستتان می بخشد. می توانید چند قطره آب لیمو ترش تازه نیز به این ماسک اضافه کنید.

15.ماسک پوست پرتقال و کشک

مواد لازم:

ماسک پوست پرتقال و کشکپوست پرتقال خشک

کشک یا ماست  2 قاشق غذاخوری

طرز تهیه: پوست تعدادی پرتقال را بگیرید. انها را در سایه خشک کنید و سپس آنها را آسیاب کرده و بصورت پودر درآورید. نشان داده شده است که پوست پرتقال خشک نتایج فوق العاده ای بر روی پوست دارد. ترکیبات موجود در پوست پرتقال درخشندگی خاصی به پوست می بخشد. پوست پرتقال پودر شده را در کشک ریخته و به خوبی مخلوط کنید و بعد آن را به پوست صورت مالیده و بگذارید تا 20 دقیقه بماند. بعد از ان صورتتان را با آب ولرم بشویید. این ماسک علاوه بر اینکه پوست را شفاف می کند باعث از بین رفتن لکه ها و جای زخم ها از روی پوست می گردد.

 

 

16.ماسک برنج و شیر

مواد لازم:

ماسک برنج و شیربرنج     2 قاشق غذاخوری

شیر   2 قاشق غذاخوری

طرز تهیه: برنج را در شیر ریخته و بگذارید تا 2 ساعت خیس بخورد. سپس آن را له کنید تا یک خمیر دانه دانه بدست آید. این اسکراب صورت را  یک روز در میان استفاده کنید. این اسکربا پوست شما را نرم و شفاف خواهد کرد. می توانید چند قطره آب لیمو ترش نیز به آن اضافه کنید.

 

 

17.ماسک گردو و سرشیر

ماسک گردو و سرشیرمواد لازم:

گردوی پودر شده      2 قاشق غذاخوری

سرشیر                        1 قاشق غذاخوری

عسل                          1 قاشق غذاخوری

آب لیمو ترش تازه        1 قاشق غذاخوری

طرز تهیه: تمام مواد را با هم مخلوط کنید تا یک خمیر یکدست ایجاد شود. پوست صورتتان را با این ماسک مالش داده و بگذارید تا 20 دقیقه بماند. مجددا  پوست را با این ماسک ماساژ داده و سپس با آب ولرم بشویید. این ماسک پوست را لایه برداری کرده و کثیفیها و سلولهای مرده پوست را پاکسازی می کند.

 

 

18.ماسک گل یاس

ماسک گل یاسمواد لازم:

گل یاس تازه

کشک یا ماست   2 قاشق غذاخوری

شکر            1 قاشق غذاخوری

طرز تهیه: گلهای یاس را خرد کرده  و با کشک و شکر مخلوط کنید. ماسک را به پوست مالیده و به مدت 15 دقیقه بگذارید تا بماند. این ماسک برای شفاف کردن پوستهای حساس بسیار فوق العاده است.

 

 

19.ماسک عسل و گوجه فرنگی برای شفافیت سریع پوست

ماسک عسل و گوجه فرنگیمواد لازم:

گوجه فرنگی له شده       1 عدد

عسل                      1 قاشق غذاخوری

آب لیمو ترش تازه       1 قاشق چایخوری

طرز تهیه: گوجه فرنگی له شده را با عسل مخلوط کرده و یک قاشق چایخوری آب لیمو ترش به آن بیافزایید و تمام مواد را با هم مخلوط کنید. این ماسک بعنوان یک پاک کننده عالی عمل می کند. آب لیمو ترش و گوجه فرنگی پوست را روشن کرده و گوجه فرنگی همچنین پوست را درخشان می کند. عسل آلودگیهای پوست را از بین برده و سریعا به پوست ظاهری شفاف می دهد.

20.ماسک پودر شیر و روغن بادام

ماسک پودر شیر و روغن باداممواد لازم:

پودر شیر       1 قاشق غذاخوری

روغن بادام       نصف قاشق غذاخوری

آب لیمو ترش تازه    1 قاشق غذاخوری

عسل                         1 قاشق غذاخوری

طرز تهیه: این ماسک مناسب ترین ماسک برای شفاف سازی پوستهای خشک است. تمام مواد را با هم مخلوط کنید و آن را روی پوستتان بمالید. بگذارید نیم تا یک ساعت بماند، سپس با آب ولرم بشویید. این ماسک پوست را سریعا نرم و شفاف می کند و زبری های پوست را از بین می برد.

 

 

21.ماسک شفاف کننده و سفت کننده پوست

ماسک شفاف کننده و سفت کننده پوستمواد لازم:

سفیده تخم مرغ       1 عدد

عسل                نصف قاشق غذاخوری

آب لیمو ترش تازه       نصف قاشق غذاخوری

طرز تهیه: تمام مواد را درون یک کاسه گود بریزید و با یک چنگال به خوبی هم بزنید(1 تا 2 دقیقه) تا حالت فوم بگیرد. صورتتان را بشویید و خشک کنید و با استفاده از انگشتان یا یک مسواک نرم مخلوط را به کل صورت( غیر از اطراف چشمها) بمالید. تا جاییکه می توانید ماسک را بطور ضخیم روی پوست قرار دهید. اجازه دهید ماسک 30 دقیقه روی پوستتان بماند  تا کاملا خشک شود و احساس کشش در پوستتان ایجاد شود. سپس پوست را با آب گرم  و با استفاده از یک لیف نرم صورتتان را بشویید.در آخر کمی آب سرد روی پوستتان بپاشید و با یک حوله نرم به آرامی خشک کنید.

 

 

22.ماسک روشن کننده موز

ماسک روشن کننده موزمواد لازم:

موز رسیده       1 عدد

عسل              1 قاشق چایخوری

آب لیمو ترش تازه        1 قاشق چایخوری

طرز تهیه: در یک کاسه کوچک یک عدد موز رسیده را با یک چنگال له کنید. سپس به ان عسل و آب لیمو ترش را اضافه کنید و بخوبی مخلوط کنید. صورت را با یک صابون ملایم بشویید و با حوله نرمی خشک کنید. با انگشتان تمیز ماسک را به صورتتان بمالید. ماسک را بصورت لایه ضخیمی روی پوستتان بگذارید تا 10 تا 15 دقیقه بماند. وقتی این زمان طی شد صورت را با آب گرم بشویید.

 

 

مقالات مرتبط

آخرین اخبارو آمار لحظه ای کورونا ویروس 2020، تعداد تلفات و مبتلایان  آخرین اخبار و...
14 بهمن, 1398 - 16:27 292
ویروس پاپیلومای انسانی(HPV) شایع ترین ویروسی ست که از طریق رابطه جنسی در آمریکا منتقل شده و بیش...
24 اسفند, 1397 - 20:25 1،355
میکروبیولوژیست معروف، آقای Gregor Reid معتقد است که همه خانمها باید بیشتر مراقب واژن خود باشند...
13 اسفند, 1397 - 20:28 1،440
همانطور که می دانیم تست سالانه پاپ اسمیر به منظور چک کردن پاپیلوما ویروس انسانی یا HPV  و...
29 بهمن, 1397 - 20:41 1،180
ورزش نکردن اگر حافظه تان ضعیف است، اختلال کم توجهی-بیش فعالی در شما ممکن است مقصر اصلی...
8 مهر, 1397 - 14:51 1،607
ADHD یا Attention Deficit Hyperactivity Disorder  یا اختلال کم توجهی-بیش فعالی در دوران...
10 مرداد, 1397 - 06:57 2،044

دیدگاه‌ها

عکس‌های عسل
دیدگاه: 

سايتتون عاليه مرسى از سايت خوبتون

عکس‌های الهام
دیدگاه: 

عالی

عکس‌های  دنیا
دیدگاه: 

خیلی عالی بود ممنون

عکس‌های فاطی
دیدگاه: 

عالی بود ولی روش های دیگه برای مراقبت از پوست و جلوگیری از پیری پوست هم مطلب بذارید

عکس‌های مهمان
دیدگاه: 

محدثه عالی

عکس‌های محدثه
دیدگاه: 

عالی

عکس‌های لیلا
دیدگاه: 

خییلی عالی بود ممنون

عکس‌های ویونا
دیدگاه: 

عالی بود عزیزم

عکس‌های زینب
دیدگاه: 

عالی

عکس‌های زهرا لبیتب
دیدگاه: 

خیلی عالی است مخصوصا گل یاس امتحان کردم

عکس‌های من پسرم.تعجب نکنیداااا
دیدگاه: 

آما انصافا عالی بود.ممنون

عکس‌های فری
دیدگاه: 

ممنون ازسایت خوبتون

عکس‌های ستاره
دیدگاه: 

خیلی خوبه مرسی

عکس‌های حمید
دیدگاه: 

خوب بود ممنون

عکس‌های فاطمه
دیدگاه: 

عالی بود،اگه میشه ماسکهای راحتر بگین،ممنون

عکس‌های امیر
دیدگاه: 

خیلی ساده وجالب بود مرسی

عکس‌های پریا اعرج خدایی
دیدگاه: 

عالی بود

عکس‌های سمیه
دیدگاه: 

فوق العاده بود مرسی

عکس‌های یاسمین
دیدگاه: 

خیلی عالیه اگه میشه ماسک های بیشتر و راحتری بزارین

عکس‌های پخخخخخ
دیدگاه: 

تنکس عااااالی

عکس‌های ناهید
دیدگاه: 

بسیارخوب

عکس‌های سارا
دیدگاه: 

مرسی خیلی غالی بود

عکس‌های ماری
دیدگاه: 

فوق العاده بود

عکس‌های پریسا
دیدگاه: 

امتحان کردم جواب داد.خانوما خیالتون راحت

عکس‌های زهره
دیدگاه: 

عالی بود عزیزم ممنون

عکس‌های نسترن
دیدگاه: 

عالی بودمرسی خیلی رازیم

عکس‌های زهرا
دیدگاه: 

ممنون عااااااااااااااااااالی بود

عکس‌های ایلین
دیدگاه: 

بهتر از این نمیشه عااالی بود

عکس‌های نگین
دیدگاه: 

خیلی عالی و مفید بود مرسی

عکس‌های الهام
دیدگاه: 

سایتتون محشره.ممنون

عکس‌های بانو
دیدگاه: 

سلام...من پوستم خیلی تیره بود ولی مدت 3 ماه ماسک طبیعی زدم اثر فوق العاده اونو دیدم طولانی هس ولی اثرش عالیه کا خاصی نیس هر میوه تو خونه داری بزن به پوست من هر روز یه میوه میزدم ....در ضمن بدون ضد افتاب بیرون نمیرم حتی برا یه ثانیه

عکس‌های ایلین
دیدگاه: 

عاااااااااااااااااااااالللییییییییییهه

عکس‌های سارا
دیدگاه: 

فوق العاده بود.وقتی خودم رو دیدم توی آینه باورم نمشد.

عکس‌های ارسلان
دیدگاه: 

سایت بسیار مفید بسسسسسسسسسسسسیار عالی مرسی .

عکس‌های مریم
دیدگاه: 

خانمی را می شناختم که صورتش بسیار جوش داشت انهم در سن35 سالگی . بعد از چند ماه مجددا این خانم رو دیدم که هیچ اثری از جوش بر صورت نداشت وابتدا اصلا ایشان رو نشناختم . راز زیبایی پوستش رو را سئوال کردم و ایشان گفتند هیچ کار خاصی انجام نداده اند فقط هر شب میوه خورده و سپس پوست میوه را به صورت مالیده اند .

عکس‌های ملی
دیدگاه: 

سلام به همه دخترا حالا واقعا اصر می کنن ؟ کدومش بیششششششتر من به یه روش سرسع نیازمندم توروخدا اگه بلدین بگین *

عکس‌های احسان
دیدگاه: 

سلام،جالبه،فقط میخواستم بدونم کدومش اثربخشی بهتری داره؟؟؟لطفأ نظربدید

عکس‌های افغان
دیدگاه: 

خیلی سودمند بود تشکر

عکس‌های علی
دیدگاه: 

عالی بود مرسی

عکس‌های محمد
دیدگاه: 

ماسک گل یاس از همه بهتره

عکس‌های مهمان
دیدگاه: 

خدایی بهترینش ماس خالی بهتره و همیشه صورتتون رو با صابون شیر بشورید و ماسک طلا خیلی عالیه و حنا و صدر هم خوبه

عکس‌های م
دیدگاه: 

عالی

عکس‌های هانيه
دیدگاه: 

مرسي .عالــــــــــــــــــــــــــــــــــــي بود.

عکس‌های گران بها
دیدگاه: 

خداییش عااااااااااااااااااااااااااااالی بود

امیدوارم موفق باشین

عکس‌های دنیا
دیدگاه: 

عالی بود من لیمو سیب زمینی را امتحان کردم معجزه کرد

عکس‌های ناهید
دیدگاه: 

عالی بود

عکس‌های مهمان
دیدگاه: 

عالی بود

عکس‌های مهمان
دیدگاه: 

عاااااااااااااااااااااالی بود

عکس‌های مهمان
دیدگاه: 

عاااااااااااااااااااااالی بود

عکس‌های ترانه
دیدگاه: 

مرسی از سایتتون. عاااااااااااااااااااااالیه

دیدگاه تان را بیان نمایید