روشهای طبیعی برای درمان حلقه های تیره اطراف چشمها

کرمهای مخصوص برای تیرگی زیر چشمها می توانند بسیار گرانقیمت باشند، اما خوشبختانه، روشهای طبیعی برای کاهش این تیرگی ها وجود دارند که از کرمهای گرانقیمت خیلی کم هزینه تر هستند. از آنجاییکه این مشکل در بین اکثر افراد رایج می باشد، بهتر است با روشهای ساده و طبیعی از بروز این حلقه های تیره جلوگیری کنیم. این حلقه های تیره و آزار دهنده اطراف چشمها توسط فاکتورهای متنوعی نظیر استرس و کم خوابی ایجاد می شوند.  اینکه همیشه بتوانیم  خواب کافی داشته باشیم کار آسانی نیست ولی با استفاده از روشهایی که در ادامه ذکر می شود می توانید از شر حلقه های تیره زیر چشمها خلاص شوید. شما می توانید با اضافه کردن برخی مواد غذایی ویژه به رژیم غذایی خود و با استفاده از برخی درمانهای موضعی این حلقه های تیره رنگ را کاهش دهید..

1.کلم سبز

کلم سبزافزودن کلم سبز به رژیم غذایی یکی از روشهای کاهش حلقه تیره زیر چشمها می باشد. کلم سبز دارای برگهای بزرگ سبز رنگ بوده و در صورتیکه در وعده های غذایی گنجانده شود می تواند به کاهش تیرگیهای اطراف چشمها کمک کند. این گیاه حاوی کلروفیل و منیزیم می باشد که هردوی این ترکیبات به کاهش استرس که عامل اصلی این تیرگیهاست، کمک می کنند. کلم سبز همچنین حاوی آنتی اکسیدان فوق العاده ای به نام لیپوئیک اسید می باشد. لیپوئیک اسید باعث تولید مجدد ویتامینهای C و E شده و به کاهش تیرگی زیر چشم کمک می کند.  علاوه بر لیپوئیک اسید، کلم سبز حاوی مقادیر زیادی ویتامین C می باشد. ویتامین C یک ماده مغذی مهم برای درمان تیرگیهای اطراف چشم است، زیرا این ویتامین باعث روشن شدن پوست شده و بطور کلی هر نوع تیرگی را در پوست کاهش می دهد. می توان از کلم سبز در تهیه انواع سالاد یا آبمیوه استفاده کرد.

 

 

2.موز

موز

همانطور که از قبل می دانید، کم خوابی می تواند باعث ایجاد حلقه تیره در اطراف چشمها شود. اگر به دلیل مشغله یا استرس زیاد خواب کافی و مطلوبی  ندارید و به علت این کم خوابی دور چشمهایتان تیره رنگ شده است، موز می تواند واقعا به شما کمک کند. موز غنی از ویتامین B6 و منیزیم  می باشد که به دلیل دارا بودن این مواد مغذی می تواند کیفیت خواب را بالا ببرد. زمانی که شما قادر باشید بهتر و مفیدتر بخوابید، تیرگیهای اطراف چشمها نیز روشنتر شده و بتدریج محو می شوند. موز همچنین حاوی ویتامین Cنیز بوده و از طریق این ترکیب نیز می تواند حلقه های تیره زیر چشم را برطرف کند. به منظور از بین بردن موثر این حلقه های تیره، یک عدد موز را با مقداری کلم سبز در مخلوط کن ریخته و این معجون را هر روز میل کنید.

3.کرفس

کرفس

کرفس یکی دیگر از سبزیجاتی است که برای رهایی از شر سایه های تیره اطراف چشمها، می توانید به رژیم غذایی خود اضافه کنید. کرفس باعث ایجاد تعادل بین مقدار سدیم و پتاسیم بدن شده و در نتیجه تورم و التهاب را کاهش می دهد. کاهش پف و ورم در چشمها به کمتر شدن  تیرگی اطراف چشمها نیز کمک می کند، زیرا وجود ورم و پف دور چشم حلقه تیره اطراف چشمها را تقویت می کند. کرفس دارای ترکیبی شیمیایی به نام فتالاید است. فتالاید هورمونهای استرس را در بدن کاهش داده و موجب آرامش اعصاب سرخرگها می شود که این امر باعث می شود خون بدون محدودیت و به آسانی در شریانها حرکت کند. در نتیجه احتمال تجمع خون در اطراف چشمها، که دلیل تیرگی اطراف چشم می باشد، بسیار کاهش می یابد.

4.برش های خیار

برش های خیار

یکی از بهترین درمانها برای  تیرگی اطراف چشمها و همچنین متداولترین درمانی که برای این مشکل از قدیم استفاده می شده است استفاده از خیار می باشد. گذاشتن برش های خیار سرد اطراف و روی چشمها به مدت 10 دقیقه تاثیر فوق العاده ای در کاهش حلقه های تیره اطراف چشمها دارد. سردی خیار باعث تسکین و التیام پوست شده و مواد مغذی موجود در خیار به کاهش تیرگی ها کمک می کند. بطور ویژه ای، خیار حاوی ترکیبات روشن کننده پوست شامل ویتامین C و کافئیک اسید می باشد.کافئیک اسید ماده شیمیایی با منشا گیاهی است که دارای اثرات روشن کنندگی پوست می باشد و به دلیل وجود این ترکیب  خیار نیز در کاهش تیرگی های پوست و اطراف چشمها موثر می باشد. علاوه بر استفاده موضعی و گذاشتن خیار بر روی چشمها، خوردن خیار نیز می تواند در کاهش تیرگی ها موثر باشد. البته گذاشتن برش های خیار بر روی چشمها و استراحت 10 دقیقه ای با آنها قطعا نتیجه سریعتری در بهبود این تیرگی ها خواهد داشت.

5.سیب زمینی خام

سیب زمینی خام

ممکن است که استفاده از  سیب زمینی خام  به اندازه استفاده از برش های خیار برای درمان تیرگی اطراف چشمها طرفدار نداشته باشد، ولی بهتر است بدانیم که سیب زمینی هم به اندازه خیار برای بهبود و کاهش تیرگی زیر چشم عالی و فوق العاده است. سیب زمینی حاوی یک عامل سفید کننده طبیعی است که پوست را روشن کرده و برای چشمانی که خسته بنظر می رسد بسیار موثر است. برای تاثیر بیشتر، بایستی سیب زمینی های سرد را ابتدا رنده کنید و آنها را بفشارید تا آبشان در بیاید. سپس با استفاده از پنبه آب سیب زمینی را به آرامی و به مدت 10 تا 15 دقیقه به اطراف چشمها بمالید.

6. برش های سیب

برش های سیب

اگر شما مایل به استفاده از سیب زمینی خام نیستید می توانید از برش های سیب استفاده کنید. سیب حاوی ترکیبی به نام تانیک اسید می باشد که باعث روشن شدن پوست می شود. سیب همچنین دارای ویتامین های B و C و پتاسیم می باشد. همه این ترکیبات پوست را تغذیه کرده و باعث می شود که پوست سالم و زیبا بنظر بیاید. برای بهره بردن از خواص ترکیبات مغذی موجود در سیب، برش های سیب را به مدت 30 دقیقه بر روی چشمهای خود قرار داده و استراحت کنید. این استراحت باعث می شود تا مواد مغذی موجود در سیب جذب پوست شما شود.

7.روغن بادام

روغن بادام

یکی از آسانترین راهها برای کاهش حلقه تیره دور چشم، این است که از روغن بادام بعنوان کرم دور چشم هر شب قبل از خواب استفاده کنیم. روغن بادام دارای مواد مغذی می باشد که پوست اطراف چشم را روشن می کنند. ویتامین E یکی از مواد مغذی می باشد که در روغن بادام وجود داشته و آن را برای پوست موثر و سودمند می سازد. ویتامین E آنتی اکسیدانی است که قسمت های تیره پوست را در طول زمان از بین می برد. اگر شما مایل به استفاده از روغن بادام هر شب قبل از خواب باشید، بزودی تاثیر آن را خواهید دید.

مقالات مرتبط

ویتامین D یک هورمون استروئیدی ست که در پوست در نتیجه تابش اشعه خورشید تولید می گردد و یا از...
21 اسفند, 1396 - 21:28 790
بیماری آلزایمر یکی از شایعترین علل تحلیل رفتن مغز در انسان می باشد. این بیماری دلیل اصلی 60 تا...
6 شهريور, 1396 - 12:44 2،766
ارزشمندترین گوهرها در بسته بندی های کوچک به ما هدیه شده اند! و این جمله در مورد بلوبری 100 درصد...
3 بهمن, 1395 - 16:35 3،573
پیوراریا میریفیکا برای سالهای بسیاری به منظور اهداف پزشکی و عمدتا بعنوان مکمل هورمون زنانه مورد...
16 دى, 1395 - 13:36 5،617
سلولیت وضعیتی ست که در لایه پایه ای پوست چربی رسوب کرده و به پوست ظاهری فرورفته و ناهموار می...
1 آذر, 1395 - 14:41 4،988
​ آیا همیشه جوش های صورتتان در یک جای ثابت ایجاد می شوند؟ برطبق طب سنتی چینی، محل ایجاد دانه...
6 آبان, 1395 - 11:21 28،929

دیدگاه‌ها

عکس‌های setareh
دیدگاه: 

برای گودی چشم چه پیشنهادی می کنید من عینکی هستم میخواستم ببینم می تونم سیاهی و گودی زیر چشمم رو برطرف کنم؟

عکس‌های ghazaleh
دیدگاه: 

نظر و بیشنهادتون برای از بین بردن سیاهی دور چشم عالی و مفید بود واقعا ممنونم

عکس‌های مروارید
دیدگاه: 

من عینکی نیستم ولی زیر چشام گود وتیره شده چکار کنم بهتر بشم خیلی ناراحتم

دیدگاه تان را بیان نمایید