درمان سردردهای طولانی و مکرر

درمان سردردهای طولانی و مکرر

آیا شما به روشهایی برای جلوگیری از سردردهای مکرر و روزانه نیاز دارید؟ ما می توانیم در این مورد به شما کمک کنیم. امیدواریم این توصیه ها بتواند از سردردهای مکرر شما جلوگیری کند.

1.نوشیدن مقدار کافی آب

یکی از بهترین نکته ها برای جلوگیری از سر درد این است که همواره آب کافی به بدنمان برسانیم. بسیاری از سردردها در اثر کم آبی بدن بوجود می آیند. بنابراین روزانه مقادیر کافی آب بنوشید.نوشیدن  حداقل 8 لیوان آب در روز توصیه می شود. همچنین، متخصصین معتقدند، آبمیوه های طبیعی که دارای ویتامینها و مواد معدنی هستند می توانند به توقف سر درد کمک کرده و از ادامه یافتن آن جلوگیری کنند.

روشهایی برای کاهش درد و التهاب 

2. اجتناب از حذف کردن یکی از وعده های غذایی

حذف یک وعده غذایی دلیلی برای سردردهای وحشتناک است. گرسنگی می تواند باعث سردرد شود. اگر شما به هر علتی نمی توانید یکی از وعده های غذایی را میل کنید، سعی کنید حداقل خوراکی مختصری بخورید تا  گرسنه نمانید. بهترین خوراکی های کوچک و مختصر برای این شرایط ترکیبی از کربوهیدراتها و پروتئین می باشد. مثل یک تکه میوه و مقداری آجیل.

3.عینک آفتابی بپوشید

 نور مستقیم آفتاب در روز و در هنگام غروب خورشید یکی از بزرگترین علل ایجاد سر درد در افرادی است که همیشه از این مشکل رنج می برند.برای جلوگیری از این مشکل، سعی کنید اگر در طول روز یا هنگام غروب آفتاب به بیرون می روید از عینک آفتابی تیره استفاده کنید.

4.دفترچه مخصوص سردرد درست کنید

اگر سر دردهای همیشگی دارید و متوجه علت آن نمی شوید، یک دفترچه مخصوص سر درد برای خو د درست کنید و علائم و زمان سر دردتان را در آن یادداشت کنید. این کار به شما کمک می کند عوامل ایجاد کننده و تسریع کننده سر دردتان را تشخیص داده و بدانید که برای اجتناب از آنها چه باید بکنید و حتی می توانید از سردردهای احتمالی آینده پیشگیری کنید. وقتی سر درد می گیرید بایستی اطلاعاتی نظیر: زمانی که دچار سردرد شدید در حال انجام چه کاری بودید، سردردتان چه مدت طول کشید و چقدر شدید بود، را در دفترچه خود ثبت کنید. این کار باعث می شود که اطلاعات دقیقی از وضعیت سردردتان در اختیار داشته باشید که اگر احیانا به پزشک مراجعه کردید، این دفترچه بتواند به شما کمک کند.

علائم میگرن

درمان میگرن

5.مراقب غذاهایی که سر درد را تشدید می کنند باشید.

بسیاری از مواد غذایی می توانند باعث سردرد شوند. اگر شما بتوانید تشخیص دهید که چه غذاهایی باعث سردردتان می شوند و بتوانید از خوردن آنها اجتناب کنید، قطعا از سردردهای آینده پیشگیری خواهید کرد. مواد غذایی که معمولا باعث تسریع سردرد می شوند شامل: شکلات، گوشتهای فرآوری شده مثل سوسیس و کالباس، غذاهای چینی و دیگر غذاهایی که حاوی ماده افزودنی" مونو سدیم گلوتامات" هستند. همچنین شما می توانید زمانی که سر درد شدید دارید، نوع غذایی که خورده اید را در دفترچه سردردتان یادداشت کنید.

مواد غذایی که سردرد را تشدید می کنند

دمنوش های طبیعی برای درمان سردرد

6.مصرف مسکن در مراحل اولیه سردرد

مسکنها بطور قطع از سر درد پیشگیری نخواهند کرد ولی می توانند زمانی که سردرد دارید  به بهبود آن کمک کرده و جلوی شدید و طولانی تر  شدن آن را بگیرند.

7.استرس خود را کم کنید

انجام این کار بی نهایت دشوار می باشد، اما سردرد می تواند در اثر استرس ایجاد شود. بعضی استرسها همیشه در زندگی ما حضور دارند و کاهش دادن این استرسها  گامی موثر در برطرف کردن سردرد می باشد.اگر وضعیت یا مشکل خاصی باعث استرس شما می شود بهتر است آن مشکل را برطرف کنید تا از شر سردردها نیز خلاص شوید. بطور کلی باید مراقب خودتان باشید.

چگونه روحیه خوبی داشته باشیم؟

چگونه شاد و پرانرژی باشیم؟

آرام شدن در عرض 5 دقیقه

امیدوارم این نکته ها به جلوگیری و کنترل بهتر  سردردهای شما در آینده کمک کند.اگر نکته های دیگری در مورد جلوگیری و کنترل سردردها می دانید با ما در میان بگذارید.

مقالات مرتبط

ویروس پاپیلومای انسانی(HPV) شایع ترین ویروسی ست که از طریق رابطه جنسی در آمریکا منتقل شده و بیش...
24 اسفند, 1397 - 20:25 841
میکروبیولوژیست معروف، آقای Gregor Reid معتقد است که همه خانمها باید بیشتر مراقب واژن خود باشند...
13 اسفند, 1397 - 20:28 861
همانطور که می دانیم تست سالانه پاپ اسمیر به منظور چک کردن پاپیلوما ویروس انسانی یا HPV  و...
29 بهمن, 1397 - 20:41 733
ورزش نکردن اگر حافظه تان ضعیف است، اختلال کم توجهی-بیش فعالی در شما ممکن است مقصر اصلی...
8 مهر, 1397 - 14:51 1،157
ADHD یا Attention Deficit Hyperactivity Disorder  یا اختلال کم توجهی-بیش فعالی در دوران...
10 مرداد, 1397 - 06:57 1،511
داشتن رژیم غذایی سالم  مخصوصا در دوران بارداری، از بدیهیات است. همچنین، استفاده از ویتامین...
2 مرداد, 1397 - 09:02 927