درمان افتادگی سینه با روشهای طبیعی

درملن افتادگی سینه با روشهای طبیعی

هر زنی می خواهد در تمام عمر سینه های خوش فرمی داشته باشد. متاسفانه در بیشتر موارد این ممکن نیست. افتادگی سینه ها یکی از روند های طبیعی است که با بالاتر رفتن سن و از دست رفتن انعطاف پذیری و خاصیت کشسانی سینه ها اتفاق می افتد.

با این که افتادگی سینه ها از حدود 40 سالگی اتفاق می افتد اما زودتر از این زمان نیز امکان دارد. جدای از سن عوامل دیگری مانند شیردهی ، بارداری ، یائسگی ، کاهش یا افزایش وزن ناگهانی ، ورزش های سنگین ، کمبود تغذیه و پوشیدن سوتین های نامناسب نیز روی افتادگی سینه ها تاثیر می گذارد.

برخی بیماری ها مانند سرطان سینه یا مشکلات تنفسی مانند سل نیز می تواند موجب افتادگی سینه ها شود.  ضمنا مصرف بیش از حد نیکوتین ، الکل و نوشیدنی های کربنات دار هم می تواند در این وضعیت تاثیر گذار باشد. 

سینه ها عضله ندارند. از چربی ، بافت همبند و غده های تولید شیر ساخته شده اند و نیاز به مراقبت صحیح دارند تا شکل خوب خود را حفظ کنند.

انواع کرم ها و لوسیون های متنوعی در بازار در دسترس می باشد تا سینه های افتاده را سفت و خوش ترکیب کنند . به هر حال اگر روش های طبیعی را ترجیح می دهید در این جا به چند مورد درمان های ساده و آسان خانگی اشاره می کنیم که می توانید امتحان کنید.

 

1.ورزش

خانم هایی که سینه های افتاده دارند باید برنامه ورزش را به صورت روتین در زندگی روزمره خود جای دهند. تمریناتی که بافت سینه  و عضلات سینه ای اطراف قفسه سینه را هدف قرار می دهد می تواند به سفتی بیشتر کمک کند.تمریناتی موثر  برای سفتی عضلات بدن

بعضی تمرین های ورزشی که تاثیر زیادی روی بالا بردن و سفت کردن سینه های افتاده دارند عبارتند از پرس و کشش سینه ، بالا بردن دست ها ، شنا روی زمین و حرکت پرواز با دمبل. چگونگی انجام این تمرینات ورزشی را می توانید در اینجا مطالعه کنید. 

تمرینات ورزشی موثر در بزرگ شدن سینه ها

2.مرتبا سینه هایتان را ماساژ بدهید.

ماساژ سینه

هر روز حداقل 15 دقیقه سینه هایتان را به سمت بالا ماساژ دهید. ( برای گرفتن بهترین نتیجه یک بار صبح و یک بار شب این کار را انجام دهید) ماساژ مکرر گرما و انرژی ایجاد می کند که به نوبه خود گردش خون سینه ها را بهبود می بخشد.  واین مسئله نیز به نوبه خود موجب تقویت بافت همبند و عضلات شده و مانع از افتادگی سینه ها شده و در بهبود شکل سینه ها کارآیی زیادی دارد.

کمی روغن بادام یا روغن زیتون روی کف دست خود بریزید (ژل آلوئه ورا هم مناسب است) و آنها را به هم ماساژ دهید تا گرم شوند. کف دست هایتان را روی سینه ها قرار دهید و آنها را با حرکت رو به بالا ماساژ دهید( با دست چپ در جهت حرکت عقربه های ساعت و با دست راست برخلاف حرکت عقربه های ساعت) حدود 15 دقیقه ماساژ دهید و دقت داشته باشید که کف دست ها را با یک سرعت و منظم حرکت دهید تا جریان حرارت به یک شکل باشد. با گذشت زمان سینه هایتان پر تر و گردتر به نظر می رسند.

3. ماساژ یخ

ماساژ یخ

ماساژ یخ نیز یکی از روش های موثر برای سفت کردن و بالا بردن سینه های افتاده است. سرمای آن موجب انقباض بافت شده و به نوبه خود سینه را سفت تر و بالاتر نشان می دهد.

·        دو قالب یخ بردارید و فقط در حدود یک دقیقه آنها را با حرکت دایره ای روی سینه هایتان ماساژ دهید.

·        سینه ها را با یک حوله نرم خشک کنید و فورا یک سوتین مناسب بپوشید.

·        به مدت سی دقیقه در حالت لمیده قرار بگیرید.

·        این کار را در فواصل منظم در طول روز انجام دهید.

·        توجه داشته باشید که هر بار بیشتر از 1 دقیقه سینه ها را با یخ ماساژ ندهید زیرا می تواند موجب کرختی شود.

4.روغن های معطر

روغن های معطر

روغن های معطر مانند روغن دانه رازیانه ، روغن نعناع ، روغن هویج ، روغن لیمو و روغن سرو حاوی خواص جوان سازی سلول های پوست می باشند که به حفظ انعطاف پذیری و کشسانی پوست های افتاده کمک می کنند. همه آنچه نیاز دارید ماساژ سینه ها با این روغن ها در فواصل منظم در طول روز است تا پوست اطراف سینه و روی آن محکم شود. توجه داشته باشید که این روغن ها می تواند پوست را بسوزاند و به همین خاطر باید به میزان بسیار کم استفاده شوند.  دو قطره برای این منظور کافی است.

5.روغن های گیاهی

روغن های گیاهی

 ماساژ سینه ها با روغن های گیاهی نیز می تواند برای محکم کردن پوست و بافت سینه مفید باشد. نمونه های عالی برای این کار روغن بادام و روغن هسته انگور است که هر دوی آنها به سفت شدن و تغذیه پوست سینه کمک می کند. برای نتیجه بهتر شما می توانید دو قطره از روغن های اسانس دار را با روغن گیاهی مخلوط کرده و با آن سینه ها را ماساژ دهید.

6.روغن زیتون

ماساژ سینه ها با روغن زیتون یک روش عالی برای سفت کردن سینه های افتاده است. روغن زیتون منبع سرشاری از آنتی اکسیدانها و اسیدهای چرب است که آسیب ناشی از رادیکال های آزاد را برطرف کرده و مانع از افتادگی سینه ها می شود. علاوه بر آن به بهبود بافت پوست نیز کمک خواهد کرد.

1-    کمی روغن زیتون روی کف دست تان بریزید و دست هایتان را به هم ماساژ بدهید تا گرم شود.

2-    با حرکت رو به بالا کف دست هایتان را روی سینه هایتان ماساژ بدهید.

3-    حدود 15 دقیقه به آرامی ماساژ بدهید تا جریان خون افزایش یافته و ترمیم سلولی تحریک شود.

4-    این درمان را چهار تا پنج بار در هفته انجام دهید.

ضمنا شما می توانید از روغن آووکادو یا جوجوبا برای ماساژ سینه هایتان استفاده کنید.

 

از ماسک های خانگی مخصوص سینه استفاده کنید

ماسک های سینه نیز مانند ماسک صورت می توانند به سفت شدن پوست سینه و مناطق اطراف آن کمک کنند. شما می توانید این ماسک ها را حداقل یک بار در هفته استفاده کنید تا به نتایج دلخواه برسید. برخی توصیه های عالی برای ماسک های خانگی سینه عبارتند از :

7.ماسک سینه ویتامین E و تخم مرغ

ماسک سینه ویتامین ای و تخم مرغ

خمیری حاوی ماست ، ویتامین E و تخم مرغ ( به نسبت 1 قاشق غذاخوری ، یک قاشق غذاخوری و یک تخم مرغ) درست کنید. این خمیر را روی سینه بمالید و به آرامی ماساژ دهید. بگذارید ماسک نیم ساعت روی سینه ها بماند. بعد با آب سرد آن را بشویید.درمان لکه های تیره پوست و جای جوش با ویتامین E

8.ماسک خیار و زرده تخم مرغ

ماسک سینه خیار و زرده تخم مرغ

یکی از دیگر درمان های عالی برای بالا بردن سینه ها ماسکی است که از خیار و زرده تخم مرغ تهیه می شود. خیار خواص خوشرنگ کردن پوست را دارد و زرده تخم مرغ سرشار از پروتئین و ویتامین هایی است که به درمان سینه های افتاده کمک می کند.ماسک آب خیار با لیمو ترش هم می تواند باعث روشن شدن پوست گردد.

·        یک خیار کوچک را درون مخلوط کن پوره کنید.

·        یک زرده تخم مرغ و یک قاشق کره یا خامه به آن اضافه کنید تا خمیری شکل شود.

·        خمیر را بر روی سینه هایتان بمالید و حدود 30 دقیقه نگه دارید.

·        آن را با آب سرد به خوبی بشویید.

·        این ماسک را هفته ای یکبار استفاده کنید تا سینه هایتان را سفت و محکم کند.

9.ماسک سفیده تخم مرغ

ماسک سفید ه تخم مرغ

سفیده تخم مرغ نیز به علت خواص تغذیه کنندگی پوست برای برطرف کردن مشکل افتادگی سینه ها مفید است . لیپیدهای آب دوست موجود در سفیده تخم مرغ به سفت کردن پوست شل شده ی اطراف سینه کمک می کند.

·        یک سفیده تخم مرغ را هم بزنید تا جایی که کف کند. آن را روی سینه قرار دهید و بگذارید به مدت 30 دقیقه روی سینه ها بماند. آن را با آّب خیار یا پیاز و بعد با آب سرد بشویید.

·        شما می توانید با مخلوط کردن یک سفیده تخم مرغ و یک قاشق غذاخوری از ماست ساده و عسل نیز ماسک سینه بسازید. آن را روی سینه ها بگذارید و 20 دقیقه صبر کنید . با آب سرد بشویید.

این روش های درمانی را نیز هفته ای یکبار استفاده کنید تا از داشتن سینه های سفت لذت ببرید.

10.شنبلیلیه

شنبلیله

در آیورودا یا طب سنتی هندی، شنبلیله اغلب برای سفت کردن سینه های افتاده استفاده می شود. این سبزی دارای ویتامین ها و آنتی اکسیدان هایی است که با رادیکال های آزاد مبارزه کرده و به بالا کشیدن و سفت و نرم شدن بافت سینه کمک می کند.

·        یک چهارم فنجان پودر  تخم شنبلیله را با آب کافی مخلوط کنید تا یک خمیر غلیظ به دست بیاید.  این خمیر را روی سینه هایتان بمالید و آن را برای 5 تا 10 دقیقه نگه دارید. با آب گرم آن را بشویید. این درمان را هفته ای یک یا دو بار انجام دهید.

·        ضمنا شما می توانید با استفاده از نصف فنجان ماست ، ده قطره روغن شنبلیله و ده قطره ویتامین E و یک سفیده تخم مرغ ماسک سینه درست کنید. این محتویات را مخلوط کنید تا خمیر نرمی به دست بیاید. خمیر را روی سینه هایتان مالیده و به آرامی ماساژ بدهید. بگذارید 30 دقیقه روی سینه ها بماند و بعد با آب سرد آن را بشویید. از این ماسک هفته ای یکبار استفاده کنید.

روغن شنبلیله

11.انار

انار یکی از خوراکی های ضد پیری فوق العاده است که به جلوگیری از افتادگی سینه ها کمک می کند. روغن دانه انار  سرشار از مواد مغذی گیاهی  است که به سفت شدن سینه ها کمک می کند.

روغن دانه انار

·        خمیری از پوست انار و کمی روغن خردل گرم درست کنید. هر شب قبل از خواب 5 تا 10 دقیقه آن را با حرکت دورانی بر روی سینه ها ماساژ بدهید.

·        شما می توانید از روغن دانه انار نیز برای ماساژ سینه ها 2 تا 3 بار در روز استفاده کنید.

·        گزینه دیگر مخلوط کردن 4 قاشق چایخوری روغن چریش با یک قاشق غذاخوری پوست انار خشک و پودر شده است . این ترکیب را چند دقیقه گرم کنید بعد بگذارید سرد شود و آن را برای ماساژ سینه ها دو بار در روز و به مدت چند هفته استفاده کنید.

12.آلوئه ورا

ماسک سینه آلوئه ورا

آلوئه ورا خاصیت سفت کننده  طبیعی پوست را دارد که در جلوگیری از افتادگی سینه ها موثر است. آنتی اکسیدان های موجود در آلوئه ورا مانع از آسیب ناشی از رادیکال های آزاد شده و به سفت شدن سینه های افتاده کمک می کند.

·        ژل آلوئه ورا را بر روی سینه هایتان مالیده و به آرامی با حرکت دایره ای و به مدت ده دقیقه ماساژ دهید. بگذارید 10 دقیقه دیگر روی سینه هایتان بماند و بعد آن را با آب گرم بشویید. این درمان را 4 یا 5 بار در هفته تکرار کنید تا نتیجه دلخواه را بگیرید.

·        شما می توانید مخلوط  یک قاشق غذاخوری ژل آلوئه ورا را با یک قاشق چایخوری مایونز و یک قاشق چایخوری عسل مخلوط کنید . آن را بر روی سینه هایتان مالیده و به مدت 15 دقیقه نگه دارید. ابتدا با آب گرم و بعد با آب سرد شستشو بدهید. این کار را هفته ای یکبار انجام دهید.

13.کره شی آ

کره شی آ

از دیگر مواد طبیعی مناسب برای محکم کردن و سفت کردن سینه ها کره حاصل از درخت آفریقایی شی آ است.  این کره سرشار از ویتامین E بوده و پوست را سفت نموده و به سینه ها ظاهری محکم تر می دهد. ضمنا به جلوگیری از آسیب ناشی از رادیکال های آزاد نیز کمک می کند.

1-    مقداری کره شی آ را به سینه هایتان بمالید.

2-    آن را با حرکت دورانی به مدت 10 الی 15 دقیقه به سمت بالا ماساژ بدهید .

3-    بگذارید 10 دقیقه دیگر بر روی سینه هایتان بماند و بعد آن را با آّب بشویید.

4-    این درمان را سه تا چهار بار در هفته انجام دهید تا نتایج چشمگیری به دست بیاورید.

14.گِل راسول

گِل راسول

گِل راسول یکی از مواد طبیعی سفت کننده ی پوست است . این گِل حاوی مواد معدنی مانند سیلیس ، منیزیم ، آهن ، کلسیم ، پتاسیم و سدیم است که به سفت شدن پوست های افتاده از جمله سینه ها کمک می نماید.

·        دو قاشق غذاخوری گِل راسول به شکل پودر را با آب کافی مخلوط کنید تا خمیر نرمی به دست بیاید.

·        این خمیر را روی سینه هایتان قرار دهید و صبر کنید تا خشک شود.

·        آن را با آب ولرم بشویید.

·        این درمان را هفته ای یکبار استفاده کنید.

ارزش غذایی وعده هایتان را بالا ببرید

ارزش غذایی وعده هایتان را بالا ببرید

کمبودهای تغذیه ای نیز می تواند مانع از رسیدن مواد غذایی مورد نیاز رشد سینه ها شود. برای مثال کمبود پروتئین می تواند موجب از دست رفتن سفتی و استقامت عضلات سینه شود و درنتیجه سینه ها آویزان شوند.

بنابر این لازم است که  غذاهایی مغذی و مفید مصرف کنید که حداقل حاوی مواد غذایی ضروری مانند پروتئین ، ویتامین ها ، کلسیم ، مواد معدنی ، کربوهیدرات ها و چربی های ضروری باشد.  بر همین اساس برخی مواد غذایی که نیاز دارید باید در رژیم غذایی روزمره تان باشند از جمله گوجه فرنگی ، پیاز ،هویج ، کلم ، بروکلی ، گل کلم ، سیر و غیره . تا سینه هایتان به شکل اولیه باز گردند.

 

رهنمودهای دیگر:

·        از رژیم های غذایی سخت و کاهش وزن زیاد در مدت زمان کوتاه خودداری کنید زیرا موجب افتادگی سینه ها می شود.

·        شنا کنید زیرا این ورزش برای سفت کردن سینه ها بسیار عالی است.

·        از خم شدن به سمت جلو ، راه رفتن تند یا دویدن بدون پوشیدن سوتین محافظ خودداری کنید.

·        در طول روز آب زیاد بنوشید و این را به یک عادت تبدیل کنید تا پوست تان همیشه شاداب باشد.

·        سینه هایتان را بدون ضد آفتاب در معرض نور خورشید قرار ندهید . نور خورشید موجب از دست رفتن حالت کشسانی پوست می شود. هر زمان که تاپ یقه باز ، لباس شنا یا لباس های یقه باز می پوشید روی سینه هایتان کرم ضدآفتاب بزنید.

·        برای بهبود کلی سلامت تان و جلوگیری از شکننده بودن پوست سینه ها سیگار کشیدن را ترک کنید.

·        مراقب باشید که طرز قرارگیری درستی داشته باشید تا مانع از افتادگی سینه ها شوید. همیشه صاف بنشینید ، صاف راه بروید و قوز نکنید.

·        همیشه سوتین مناسب و خوب به تن کنید تا سینه هایتان را به خوبی حفاظت کند. اگر لازم است یک سوتین بالا برنده بپوشید تا بهتر سینه هایتان را نگاه دارد. وقتی تمرینات آئروبیک انجام می دهید ، تنیس بازی می کنید ، می دوید یا هر نوع حرکتی که موجب بالا و پایین رفتن سینه ها می شود، سوتین ورزشی به تن کنید.

·        اگر اضافه وزن دارید ، وزن خود را پایین بیاورید. وزن زیاد بدن موجب کشیدگی پوست و افتادگی سینه ها می شود. سفت کردن عضلات و پوست بعد از کاهش وزن

·        شما می توانید برای بهتر کردن پوست و سفت کردن سینه ها از تمرینات مناسب یوگا استفاده کنید.

غذاهای سالم حاوی مواد مغذی ضروری بخورید از جمله پروتئین ، ویتامین ، کلسیم ، مواد معدنی، کربوهیدرات ها 

مقالات مرتبط

گردن ناحیه ای از بدن است که زیبایی آن همواره مورد نگرانی زنان و مردان قرار داشته است. در واقع،...
13 بهمن, 1396 - 22:28 4،140
پیوراریا میریفیکا برای سالهای بسیاری به منظور اهداف پزشکی و عمدتا بعنوان مکمل هورمون زنانه مورد...
16 دى, 1395 - 13:36 11،191
هر شخصی بر این نکته که یوگا می تواند انعطاف پذیری بدن را افزایش داده و همچنین باعث آرامش درونی...
16 فروردين, 1395 - 10:53 27،749
عصب سیاتیک پهن ترین و بلندترین عصب در بدن ماست. این عصب از نزدیکی ستون فقرات در قسمت...
3 اسفند, 1394 - 04:41 34،167
اگر به دنبال درمانی مناسب برای سینه های افتاده هستید، حتما یوگا را امتحان کنید. با انجام حرکات...
9 بهمن, 1394 - 05:14 20،013
یوگا بر روی تعادل و هماهنگی بین ذهن، جسم و بدن تمرکز دارد. این تعادل و هماهنگی از طریق موارد...
15 شهريور, 1394 - 12:36 3،745

دیدگاه‌ها

عکس‌های مهسا
دیدگاه: 

چگونه عضلات باسن را خوش فرم کنیم

عکس‌های آزاده
دیدگاه: 

چرا بعد از دوهفته ورزش واستفاده از ماسک های سفت کننده هیچ تغییری احساس نمیکنم

عکس‌های فاطمه
دیدگاه: 

سلام.این روشهای سفت کردن،مثلا همین ماسک ها آیا سینه رو بزرگتر میکنه و سفت میکنه؟یا سایزش تغییر نمیکنه و فقط سفت میشه؟خواهش میکنم جواب بدین.خیلی برام مهمه

عکس‌های مریم
دیدگاه: 

من کیست های ژنرال رو داخل سینه ام داشتم که با قرص خوردن اب شد اما حالا فرم سینه هام واقعا بد شده یه نوع ماسک میخوام که واقعا فوق العاده باشه

عکس‌های الهه
دیدگاه: 

چگونه میتوانیم باسنی خوش فرم داشته باشیم وچگونه میتوانیم چربی پهلوها را ازبین ببریم

عکس‌های مهین
دیدگاه: 

سینه های من یکی بزرگتر از دیگری هست و افتاده.خواهشا راه حلی صددرصدی جلو پام بزارید

عکس‌های سارینا
دیدگاه: 

سلام.من سینه هام افتادگی پیداکردن چون بچه شیردادم .میشه بگین چیکارکنم

عکس‌های امی
دیدگاه: 

به نظر من فکر نکنم خانم ها فایده داشته باشه باید با لیزر یا فکر دیگری سینه هایمان راسفت کنیم من خودم یه پماد گرفتم 70 هزار اصلا فایده نداشت حیف پول

عکس‌های سمیه
دیدگاه: 

سلام من ۳۱ سالمه واقعأ سینه هام افتادگی پیدا کرده و این خیلی منو ناراحت میکنه خواهش میکنم کمکم کنید

عکس‌های سارا
دیدگاه: 

این روشها رو که فکر کنم استفاده کنید برای بیست سال دیگه شاید جواب بگیرید

عکس‌های سودا
دیدگاه: 

سلام من يه دختر 15 ساله هستم و از الان سینه های افتادع ای دارم نمی دونم بايد چیکار کنم انداممو خیلی بد کردن خواهشا يه راه درمانی مناسب بگویید

عکس‌های ص.س
دیدگاه: 

خواھش میکنم تنہا یک راہ حل عالے براے سفت شدن سینہ ھا بگید.من22سالمہ مجردم ولے سینہ ھام خیلے نرمہ

عکس‌های خاطره
دیدگاه: 

سلام من 25 سالمه سینه هام هم بزرگ وهم شل وافتاده علاوه براین ترک هم داره واقعا مایه خجالت توروخدا بگین چیکار کنم

عکس‌های زهره
دیدگاه: 

سلام من 21 سالمه و سینه هام شل وافتاده شدن بخاطرکاهش وزن سریعی که داشتم نمیدونم چیکارکنم

عکس‌های مهمان
دیدگاه: 

سلام میشه بگید از این ترکیبات و ماساژ ها تا چه مدتی استفاده کنیم تا به نتیجه برسیم.

عکس‌های تینا
دیدگاه: 

سلام من 15 سالم . و افتادگی سینه دا رم ترو خدااااا. بگین چی کار کنم. اندامم عالیه از نظر باسن و تخت بودن شکم عالیه عالی اما نمیدونم با افتادگی سینه هام چی کار کنم. انداممو زده خراب کرده

عکس‌های الهه
دیدگاه: 

روی سینه هام بدجور ترک افتاده مثل رگه های سفید.چیکارکنم که بره خواهشا کمک کنید

عکس‌های رقیه سعیداوی
دیدگاه: 

سلام من اندام خیلی خوب وایده ال دارم فقط مشکل افتادگی سینه دارم هنوزم مجردم خواهش میکنم یه چیزی میخوام که سینه هام سفت وایستاده بشن

عکس‌های مژی
دیدگاه: 

باسلام من که رفتم بدنسازی سینه هام سفت شده بدون افزایش سایز عالیه میتونین تو خونه وزنه درست کنین

عکس‌های مهمان
دیدگاه: 

چه مدت طول کشید .روزی چند ساعت وزنه بزنیم تا سینه سفت بشه

عکس‌های ماندانا
دیدگاه: 

واقعا افتادگی سینه درمان میشع.
من 19سالمه حس میکنم افتادگی سینه دارم.

عکس‌های مهلا
دیدگاه: 

سلام من بمدت یک ماه هرشب قبل ازخواب ماساژیخ دادم باورزش واقعاجواب دادکامل سفت شدن

عکس‌های تنها
دیدگاه: 

لطفا یه راه حل صد در صدی واسه درمان افتادگی سینه ها بگید

عکس‌های مهمان
دیدگاه: 

بريد بدنسازي كنيد..پرس سينه به بهبود فرم سينه كمك ميكنه

عکس‌های الهام نوزده ساله
دیدگاه: 

من شیر بچه میدم سینه هام خیله شل وافتاده شدن چیکار کنم لطفا کمکم کنید

دیدگاه تان را بیان نمایید